Види оваа сиромашна човек шоу гадење & лутина микро изразување на “на Bachelorette”

Ова видео е опремен со натпреварувач на ТВ шоу Bachelorette. Уживајте!

– Video Transcript –

Еј сите. Никола Fradet тука за мојата ВИП Блог. Оваа недела, ние ќе треба да се погледне во она што ние го нарекуваме microexpressions и microexpressions се многу брзи и минливи чувства на нашата - трепка на емоциите на нашето лице, кои се потиснати емоции.

Крие емоциите

И така, кога сакаме да се скрие емоциите, кога ние не сакаме да ги открие и дека може да биде во било која ситуација навистина, што ќе се случи е дека ние ќе се обидеме да се задржи нашата вообичаена лице. Ние ќе се обидеме да се задржи на покер лице, но што ќе се случи е дека ќе трепка многу брзо, помалку од една секунда, можеби една петтина до една дваесет и петти на вториот, она што се нарекува микро-изразување. И микро изрази се едноставно ако чувствуваат одвратност за нешто, ако се чувствуваат лутина или изненаден за тоа - ако сме изненадени за нешто, што може да се случи е дека ќе се покаже - за тоа петтина од секунда, ќе се покаже изненадување во вашето лице.

Но, тоа ќе биде навистина, навистина брзо, а понекогаш и тоа е доста суптилни, но ајде да погледнеме еден пример тука. Ова е од на Bachelorette и јас разговаравме за ова шоу пред. Јас секогаш како гледа во овие реалност ТВ емисии. Тие се навистина интензивен за луѓето кои учествуваат во нив и дека тоа е вистинска за нив. Тие не сакаат да - особено тука, ова е церемонијата на роза, па ако знаете на шоуто, ова е кога девојката ќе даде момци роза и ако тие сакаат да останат на шоуто, ако тие сакаат да ги извршуваат на односи со таа bachelorette, тие не сакаат да се вратат дома. Тие сакаат да се добие дека розата.

И за жал, овој човек што ги гледате на екранот тука има само сфатив дека тој не е добивање на розата. Тој се случува дома. На bachelorette не мора да гледаат иднина со - меѓу нив. Па тој не е добивање на роза. Значи, ние ќе се погледне во него и ќе ја играат видео и потоа ќе го коментирам по.

Во ред. Така што тоа беше. Тоа беше навистина брзо и тоа е прилично лесно да се види. Може да се забележи некој вид на грчеви во неговото лице. Неговиот лик е многу неутрални. Таму не е многу случува. Тој не зборува. Тој не се експресивен на сите, па тоа е прилично лесно да се види дека има вид на нешто таму во неговото лице. Но, она што јас ќе одам да се направи, Одам да го игра во бавно движење тука и ќе се види точно она што се случи и што можете да видите, ова е една убава микро-израз навистина и тој ќе ни покаже, всушност, две емоции кои тој се чувствува во моментот тука.

Две microexpressions во една!

Значи, да се види тука. Ова е вид на неутрален неговото лице, а потоа тој ја покажува својата микро-израз токму тука. Па јас ќе го откажеш тука. Па види што се случило. Ова е вид на - ова е одличен микро-изразување. Можете да видите има две емоции тука. Можете да видите дека неговата горна усна тука се крена угоре и тоа е знак на гадење и, исто така, има некои брчки тука на врвот областа на носот и тоа е, исто така, се поткрена. Ова е исто така знак на презир, но, исто така, што е одлично за овој микро-изразување е дека таму е исто така вклучени гнев. Можете да видите дека очите се блескавите и исто така, дека на очните капаци тука и долниот дел на челото тука се наметнува заедно и надолу и тоа е знак на гнев.

Всушност, ако јас не ви покаже челото, а всушност ги покрие блескавите на очите, може да се види гадење. Може да се види и да се замисли му мириса нешто што мириса лошо или гледање нешто што е вид на него одвратно. И ако јас се скрие на долниот дел на лицето, тој ќе ви покаже само блескавите на очите и намуртено тука на челото. Вие, најверојатно, ќе се забележи дека тој е вид на лути тука.

Така да стави два и два. Тој се покажува како одвратност и гнев и во овој случај, тоа е прилично лесно да дознаам зошто. Тој само - тој не е добивање на роза. Тој се чувствува bummed за тоа и не мора да значи среќен за тоа, па тоа е причината зошто тој ни покажува овој microexpression. И како што реков, тоа беше вид на лесно да се види. Најмалку забележите некој вид на грчеви или некој вид на мускулите движење тука, но ако сте забележани - ако знаете за микро-изразување, што веројатно може да дознаам дека тој, исто така, беше покажуваат одвратност и бес.

Па гледам за овие microexpressions во лицата на вашите деловни партнери и потенцијални клиенти. Тие може да ви даде индикација за нивната состојба на умот. Тие навистина се слика на нивната емоционална состојба кога тие изразуваат дека на микро-изразување. Значи тие се чувствуваат одвратност и лути, во овој случај кога тие покажуваат дека на микро-изразување.

Па гледам за оние изрази на лицето во лицата на вашите колеги и сите на вашиот бизнис односи. Тие ќе ви даде точна состојба на умот на своите чувства и како тие гледаат на она што можеби сте ги кажува и она што сте продажба. Ако им кажам дека имате производ надвор и да наведете некои карактеристики и во еден момент, тие трепкаат ви одвратност или нешто слично, тогаш може да има некои прашање таму со една од вашите карактеристики дека тие не ми се допаѓа. Па можеби ќе сакате да се дифузни дека негативните чувство дека тие се добива сега со вашиот производ или услуга.

Па гледам за овие микро-изрази. Ќе видите на мојот веб-сајтот има некои линкови има на микро-изразување обука. Изгледа за овие. Тие се одлични да барате и да се добие навистина голема слика во состојба на умот вашиот бизнис соработник. Во ред. Ќе се видиме следниот пат.

ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
2015-02-08T03:56:46+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

еден коментар

  1. vivienne февруари 21, 2017 на 2:21 часот - Одговори

    putting your hands up to your head a running your fingers through your hair what does this mean please?

Остави коментар