Легнете Анѓелковиќ: 5 митови & Вистини секој претприемач треба да ги знаете

Анѓелковиќ лаги не е лесна задача. Вие може да се одвиваа на телевизиско шоу лажи ме или Памела Мејерс : Како да забележиш Liar на TED и сфатиле дека тоа е толку лесно како фаќање на специфичен израз на лицето и дека тоа е. Но не. тоа е малку покомплицирано од тоа. Добро, тоа е многу покомплицирано од тоа. И можеби ќе мислите дека се страшни лага spotter но, за жал, што веројатно не е случај.

Легнете spotters не се создадени еднакви

точно. Неодамнешните студии покажаа дека просечен човек има околу 54% можност за фаќање на измама. Тоа е тоа. Тад над нервира на паричка. Но, искусни професионалци, ја доби соодветно образование во областа на лага Анѓелковиќ, може да достигне околу 85-90% точност во Анѓелковиќ лажговци.

Многу митови и неточни информации е таму, па јас мислев дека ќе биде време да се реши некои дебати и да ги разоткрие некои митови за фаќање лажговци.

Ова не е Пинокио ​​Ефект

точно. Ако некогаш сте слушнале дека овој гест, или дека изразот на лицето, или дека екранот е сигурен знак на лага, сте биле погрешно. Нема студии кои некогаш покажа дека постои една работа што го правиме е 100% укажува на лагата. Не бе. ништо. не. Во суштина, нема Пинокио ​​ефект. Тоа едноставно не постои. Повеќето од митовите таму, како што ќе видиме подолу, се знаци на стрес и непријатност, но не и знаци на лаги по збор.

“A Liar Will Not Look You In The Eye”

лажни. Ова е веројатно најголемиот мит таму. И затоа што е толку добро познато дека лажговци често ќе се погледне директно во очи, бидејќи на овој. Негирањето на контакт со очите е често знак на непријатност, и може да се каже дека кога се наоѓаат во високо ризична ситуација, ние сме многу веројатно да се чувствуваат некаква непријатност, но да се каже дека еден човек кој не ќе се погледне во очи е лажење, е лажна.

“A Liar Will Cover His Mouth”

лажни. Секако, вашите деца би можеле да го направите тоа кога тие да ве лаже. Но лице опфаќа нивната уста не мора да лежи. акција на насловната устата е всушност знак на непријатност и може да се поврзани со стрес. Кога ќе се чувствуваат непријатно, ние често имаат тенденција да се затвори (да преминеме нашите раце, зграби нашите спротивставени рамената или зглобовите). Тоа е начин да се заштитиме од претстојното напади. И кога ќе се соочуваат со повисоко ниво на стрес, ние ќе се впуштат во некој вид на авто-масажа, како триење на брадата или усните со нашите прсти. Па кога ќе видите некој одеднаш покрие устата и да почне триење брадата, тоа е веројатно е знак дека е непријатно. сега, што рече, се разбира, кога лажеме и ние може да се добие во неволја ако ние се фатат, ние најверојатно ќе се покаже некој вид на стрес и непријатност. Но, рака на уста гест на свој не е сигурен знак на лага.

“Micro Expressions Are Signs Of Lies”

лажни. Ако Лажи меОК Cal Lightman да го направи тоа, секој може да се исправат? Па не, ред. Микро изрази не се знаци на лажење. Тие се брзи удари во времето на филц, потиснатите емоции. Со други зборови, тие откриваат како се чувствуваме. сега, ако вашиот шеф ви кажува дека тој е многу среќен со својата работа, и трепка микро-изразување на гадење и презир, може да биде во неволја, но микро изразување не е лежи сигнал. Тоа е слично на фактот дека постои несовпаѓање помеѓу изговорените зборови и не-verbals што може да ни каже дека постои нешто што се скриени од нас.

Затоа ве молиме да се биде внимателен кога ќе се обидат на некои лага Анѓелковиќ, Во за себе од сигурни извори, или на друго место може да се целосно погрешно.

ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
2015-02-14T02:56:48+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

Остави коментар