"7 Чекор Инка" за да направите Огранок Маркетинг Работа [Ажурирано 2018]

Почнав мојот дигитален маркетинг патување со Филијалата на маркетинг 15 Пред години. Јас се користат да поседуваат висок веб пласман во исклучително конкурентна индустрија: коцкање преку интернет, (Сум го продаде за повеќе од 6 бројките). Навигацијата преку конкуренција и оптимизација главоболки ме натера да навистина се разбере како да се направи Филијалата маркетинг работа.

Мојата прва веб зафат се предвидени многу Филијалата на понуди. По фрлаат се што е во она што го научиле за подружница маркетинг, на местото беше успешно се продаваат 7 години подоцна.

Низ целиот процес, Стекнав многу експертиза во Филијалата инки, што може да се направи Филијалата маркетинг работа, и научив како да ефикасно осребрите веб-страница - без да се создаде било кој производ да понуди било која услуга.

така, може да се бара себеси ...

Филијалата на маркетингот може да се заработат пари? особено во 2018?

Мојот одговор би бил да.

Кога имате свој производ или услуга ќе се одржи многу повеќе контрола на инка од почеток до крај. Но, јас сум работел со многу на пазарот да им помогне подобро да ги контролирате најдобрите Филијалата маркетинг инка со банери, постови на блогови и социјални медиуми. Откако луѓето се движат од оние елементи на продажбата страница - Јас им помогне да ги контролираат своите пораки и е-мејл маркетинг кампањи и се што е зад сцената.

Вие не сакате да се стави во сите напори, но потоа треба инка која едноставно не конвертирате. Па јас би сакал да ви помогнеме со 7 примери на Филијалата маркетинг за оптимизирање на вашиот инки за повисоки конверзии. Тоа е веројатно дека ќе се користи некои од овие техники - но се надевам дека ќе најдете некои вредни информации подолу, кои не сте слушнале за пред и може да ви помогне да навистина се движи иглата.

Тоа не е само водич Филијалата маркетинг за почетници, но исто така, дава некои техники за напредни Филијалата продажби.

Овде е мојот листа на Филијалата маркетинг идеи кои работат.

ЧЕКОР 1: групните Истражувања – Знаењето е цар и клучот до вашиот успех

Знам… истражувања… Тоа е досадно.

Но, ако можете да го тоа чувство во вашиот сопствен зајакнување - ви се случува да се видат резултатите.

Мислам, не само да го понуди еден куп на производи или услуги без некои добра солидно познавање на оваа тема.

Вие треба да знаете ... кој е мојот целниот пазар? Кои се криволичене на оваа индустрија?

Сето ова е за првично работа. И тоа е навистина како да направите Огранок Маркетинг Работа овие денови.

И ако мислите дека ова е нешто што можете да го прескокнете целосно ... мислам за мудроста Абрахам Линколн дели:

"Ако ми дадеш 6 часа за да се исецка надолу дрво, Одам да поминат првите четири заострување на моето секира. "

Дали сакате да биде продажби кој се бори целиот 6 часа со досадна секира дека нема да ја заврши работата ефикасно?

Или сакате да биде оној кој не знае точно што вашиот пазар сака, нивната болка поени, нивните потреби, и да им каже како вашиот производ или услуга ќе изкормвам сите нивни проблеми?

Вашето истражување треба да се подели 2 елементи: изборот на Филијалата маркетинг понуди и разбирање на начинот на размислување на клиентите.

Како да Направете го тоа Работа: Избор на најдобар Огранок маркетинг понуди

Последно нешто што сакате да направите е да се стави еден тон на работа во една понуда која никој не сака.

Филијалата пазари

Големи потфати, како што се ClickBank, Комисијата Junction и JVzoo ќе обезбеди статистика кои покажуваат како популарна Филијалата маркетинг програма стана, колку на пазарот се избирање и ако тоа е конвертирање или не.

ClickBank и JVzoo се големи пазари за подружница маркетинг.

Сепак, Имај на ум, овие статистика нема да ја каже целата приказна. Тие не ќе ви кажат каде што сообраќајот е што доаѓаат од, како Филијалата е маркетинг на понудата (смртоносна важно), ако тие доаѓаат во преку социјалните медиуми реклами, е-мејл експлозиите, или ако тие се fondled преку блог постови.

Но, ако статистика покажуваат повисока стапка на успех на некои приклучат програми во однос на другите - тоа би можеле да дадат добар показател за квалитетот на овие понуди.

Тоа е исто така важно да се знае кој е продажба на производ или услуга. Ако не знаете кој стои зад производ, кој ќе биде огромен црвено знаме.

А сигурен претприемач не ќе пречи што на лицето на неговиот производ. Кога некој се крие зад неговиот или нејзиниот веб-сајт, што треба да се запрашате зошто…

In-house Програми

Друг пат за подружница маркетинг е да се работи директно со компании кои имаат свои Филијалата маркетинг програми во куќата. Многумина ќе се прикаже нивната affiliate програма правото на нивниот веб-сајт, а потоа обично се знае кој е зад производ или услуга.

Во надолна линија е дека овие видови на програми понекогаш немаат многу статистика да ви даде идеја на стапките на успех. Сепак, може да биде во можност да побара да се разгледа копија па имате идеја за тоа колку е силна маркетинг порака е. Како нивната силна eBook или курс е. итн.

Можете исто така да учат нивните инка. Дали има upsells? Која е цената точка? Дали тие нудат програма континуитет? и, колку пари добивате со секој регистрирате или продажба?

Тоа е исто така важно да истражување нивната исплата структура. Не сите исплати се исти и ниво Филијалата маркетинг често нудат различни исплати. Некои би можеле да плаќаат на првата понуда, но да плаќаат ништо на било upsells. идеално, ќе треба да се плаќа за секоја трансакција. Во прават вашето истражување, ќе дознаете кој приклучат исплата структури се најпрофитабилните.

Исто така е можно да ги замолите да видите некои податоци за нивните конверзии во форма на екранот.

Некои други црвени знамиња се кога продажбата страница обезбедува алтернативни правци плаќање. Некои може да има копче што упатува на купувачите да ClickBank, но, исто така, PayPal копчето што ги упатува на PayPal. Ако купувачот избира PayPal… И погоди што? Сите оние купувања не може да се следи и да не го добиете вашиот дел од продажбата.

Тоа, рече, проверка на инка и за тие работи да се погледне. И ако си работат со во-куќа affiliate програма на компанијата, ги Google за да види дали има било какви поплаки од филијали велејќи дека тие не се платени или можеби други проблеми.

Прв во главата на купувачи

Ние разговаравме за изборот на понуда - но сега треба да биде во можност за усогласување на правото на клиентите со кои нудат од страна на разбирање на нивните начин на размислување - ова вклучува нивните фрустрации, забелешки и допаѓаат. и на крајот, кој публиката треба да се промовира на понудата да се.

Понудата и клиентот мора да се усогласат со цел за продажба да се појави.

Исто така проверете конкуренти. Ако има конкуренти тоа ви кажува дека постои потреба и има играчи кои во моментов се пополнување на тие потреби.

Можете дури и да сакате да се јавите конкурент телефонски броеви да се слуша скрипти продажбата се повторуваат за да се здобијат со разбирање. Многу од овие компании ќе направи голема во конвертирање на телефон, но не го стори истото за нивната веб-страница. Можете да одат на дополнителен чекор со правење сигурни дека вашиот сајт продава, како и телефонски скрипта.

Откако ќе ги нарекуваат, обидете се да дознаете каде што нивните изгледи закачам во однос на блогови и форуми. Што тие пишуваат за? Кои прашања се за нив?

Може да биде во можност да ги користат тие информации како агол за да се добие во.

Дали ви се види зошто истражување е толку важно тука и зошто тоа е моја #1 чекор?

ЧЕКОР 2: Избор од каде да почнам Притискање на вашиот партнер производ

Сега дека сте ја одбрале понуда и направено истражување, тоа е време да се одлучи каде ќе го промовира.

Ако немате пари на располагање за платени сообраќај, добро место да се започне е со блог.

Ако ја изберете оваа рута ќе сакате да го користите некои оптимизација и социјалните медиуми да се донесе во органски сообраќај. И бидете сигурни дека вашиот блог пост нуди одговара со целиот темата на сајтот. Ако се чини дека постои неусогласеност, посетителите може да биде помалку веројатно да се купи.

на пример, Ако веќе имате блог на градинарството, тоа ќе изгледа бизарно ако одеднаш се врши притисок на eBook на се попродуктивни на работа, дури и ако тоа е добар производ.

Ако си оди за да ја промовирате вашата понуда преку рекламна мрежа, изберете оние кои најдобро одговараат на вашата понуда.

или, можеби,, го избере најдобриот една каде што целниот пазар е повеќе веројатно да се одговори на вашата реклама.

Каде се закачам? Постарите луѓе не се на Snapchat. Размисли за ова прв.

исто така,, повеќето од големите мрежи како Google и Фејсбук има насоки кои треба да се следат. Може да ја вашата понуда да се продаваат преку овие?

Дури и ако одлучите Google, запрашајте се дали тоа ќе биде подобро да се прикаже понуда на содржината на мрежата или во резултатите од пребарувањето. Бидејќи постојат два различни начини на размислување се случува овде.
И има различен начин на размислување со Фејсбук или со користење на вашиот е-мејл листа. Разбирањето на овие разлики ќе ви заштеди пари и бидете сигурни дека вашата кампања е подобро оптимизиран од самиот почеток.

конечно, проверка на целниот страница на трговецот, каде што се испраќање на сообраќајот на – да се види дали тоа е во согласност со Google или Facebook. Некои не им овозможи на pop-up прозорци на пример и може да ви забрани ако пратите сообраќајот на страница со една. (Ќе видите во еден момент зошто не треба да ја испратите вашата сообраќај директно на трговецот)

ЧЕКОР 3: текстови – Не користите банери обезбедуваат трговци

Зошто? Бидејќи тие се обично многу лош.

Понекогаш копија е страшно или повик за акција е.

Да се ​​направи Филијалата маркетинг работа, и да ги конвертирате, тоа е често е подобро да се создаде свој банери.

Што веројатно може да се создаде нешто многу поефикасна.

Ти го направи истражувањето, право?

Да се ​​направи Филијалата маркетинг работа, знаеш што болка поени на понудата се обидуваат да го решат?

Користете дека ...

Единствениот забелешката е дека треба да се знае малку HTML кодот да биде во можност да се поврзе со себе понуда. (тоа е лесно)

Некои трговци кои се направи добра работа на создавање на банери. Но, бидете сигурни дека навистина изгледа да се види дали може да се создаде нешто подобро.

ЧЕКОР 4: Парите се во пред-продажба на целниот страница

Добро, па сте ја одбрале добра понуда, истражуван на пазарот, одлучи каде да се промовира понудата и сте го оценија текстови и одлучи ако може да се создаде посилна банери и други маркетинг колатерал.

Сега доаѓа на забавата дел.

Тоа е, исто така, најважниот дел.

страница на пред-продажба.

Ако сакате да се направи Филијалата маркетинг работа, ова е чекор што треба да се фокусираат на повеќето - по истражување.

Вие не сакате да се кандидира една реклама, а потоа испрати изгледите на трговецот. Испратете ги на твојот pre-продажба на првата страница. Еве каде ќе имаат најмногу контрола на конвертирање на посетител.

На оваа страница, сакате да се пренесе во корист. И сакате да го направи тоа на некој начин како да е свој бизнис.

Обезбеди силна внимание грабање насловот и голема копија. Немојте само да се фрли во разгледување и мислам дека ќе завршиш. Но, вие дефинитивно ќе сакате некои силни текст тука, како и.

Кога ќе се создаде вашата копија, не се плаши да оди навистина долго. да биде темелна. продаде. Додади свои влезови, како и. Вашите мисли на производот и како таа помогна.

Ако сте се позиционирани како орган, Вашето мислење е важно. Тоа, рече, бидете сигурни дека не се врши притисок глупости. Поради тоа што ќе го оцрни вашиот претставник.

Додај сите доверба градители на кои можете да се на страната за пред-продажба - текст, сведоштва, медиумите се споменува и студии на случај.

И за тестирање на повик за акција што ќе се користи за оваа страница. тест наслови, копија, распоред. Сето тоа е во вашата контрола во овој момент.

Значи тука е местото каде што навистина притисни на продажба и да се направи Филијалата маркетинг работа. Но, исто така, сакаат преминот од вашата страница до страница на трговецот да биде лесна. Така што протокот е напор.

Може да се направи оваа транзиција подобро со користење на боите веб страницата на трговецот, фонт и дефиниција, така што тоа не се чувствува толку многу како си оди од едно место на сосема друго место. Ова го прави за многу полесен пат на клиентите и навистина може да се направи Филијалата маркетинг работа.

Секако, ова не може да биде можно ако сте го користите вашиот сопствен веб-сајт или блог, но ако се користи посветен целни страници надвор од вашиот сајт, како и со алатки како што се ClickFunnels или LeadPages, можете да ги изгради за да изгледа страницата на трговецот.

(ЗАБЕЛЕШКА: Силно препорачувам ClickFunnels. Ако сакате да го прочитате мојот целосна ревизија на ClickFunnels, Кликни тука)

ЧЕКОР 5: Како да направите Огранок Маркетинг Работа: Единствен Целните страници

Најдобрите трговци ќе ви овозможи да имаат посветено на целниот страница на екранот на нивните вистински сајт.

Ова значи дека на трговецот ќе се создаде страница уникатен за вас, на нивниот веб-сајт. Каде што секој слетување на неа ќе се следи за да вашиот партнер профил и ќе се кредитираат за упатување.

На овој начин вашите посетители се на страната на трговецот, ќе значи дека може да поткрепа на нивните бренд авторитет и на многу доверба во процесот. Ова исто така помага да се направи транзицијата мазни.

Вие исто така може потенцијално прикажување вашето лого и можеби парчиња копија тука и таму. Ова помага да се задржи довербата, како тие одат од вашите реклами и пред-продажба страница на посветен Целна страница.

Како пример, тука е на целниот страница од PokerStars, каде што може да се види на Филијалата е логото прикажува во рамките на страница. Ова им овозможува континуитет во инка и го прави патувањето лесна за вашите посетители.

Направете Филијалата маркетинг работа: посветен целни страници.

Прв посветен Целна страница на страницата на трговецот го зголемува инка мирис и може да се зголеми конверзии.

Овие видови на страници се ретки жал, но кога ќе се најде една понуда со него, тоа значи трговец разбира маркетинг едночудо, и веројатно покажува неговите пораки ќе се претвори посетители подобро.

ЧЕКОР 6: Фаќањето е-мејл адреси во вашиот инка

Постојат неколку области каде што може да се тестира колку добро ќе направите некоја e-mail адреса.

Тест неговото заробување во страната на пред-продажба. Тест тоа фаќањето помеѓу страница на пред-продажба и на трговецот страница.

Имај на ум, тие не би можеле да го купат вашиот промовира понуда денес. Но, добивање на нивните е-мејл адреса може да помогне се здобијат со продажба понатаму по патот.

Тоа не е секогаш на првиот обид, која е направена на продажба. Често тоа е по можности за да се запознаат со вас.

Така да имаат трпение и ќе се направи Филијалата маркетинг работа за вас.

И ако тие не ги купите на понудата по кој сте ги испратена - ги сметаат за продажба на други понуди.

исто така,, прашува за е-мејл адреса може да предизвика триење и удар на продажба. Значи сето тоа се тестира.

ЧЕКОР 7: маркетинг злато: следење

Во еден идеален партнер инка, ќе сакате да бидете во можност да ги пратите секоја реклама одделно - па може да се измери ефективноста на рекламата.

И ако си оди по неколку различни публики, ќе сакате да бидете во можност да ги пратите на кој го претвора подобро.

Вие исто така ќе сакате да се следи кои страници да конвертирате подобро. Можеш да користиш Bitly или WordPress додатоци.

Ова е основната работи.

Но, ова е како да се направи Филијалата маркетинг работа.

Треба да се следи.

Ако сакате да ја преземат понатамошни, алатки како што се ClickMagick, Правилната 202 и iMobiTrax ќе им помогне на песна од рекламата на страницата за пред-продажба, а потоа на трговецот страница. И на целиот пат до точка на реализација, ако трговецот обезбедува дека функционалност.

Ова може да се направи со една точка, кој е програмка на код кој може да се стави на вашиот благодарам страница и е обезбедена од страна на трговец. Откако конверзија е завршена кодот се активира и може да ви донесе назад во алатка, како што Проспер 202 да се покаже кој дел од вашиот инка претвора најдобрите.

Ова доаѓа во навистина корисна кога сте водење на еден куп реклами. Ќе сакате да се знае кои од нив се најефективни. Па можете да ги користите со други реклами. Бидејќи од да речеме 20 реклами - можеби 5 се да те пари. Но, тогаш се каже 15 се губи пари. Ќе сакате да знаете.

без следење, сте оставајќи пари на маса. И тоа hemorrhaging на реклами, кои се не успеаја.

Можете да го направите Филијалата маркетинг на лесен начин и само се надевам дека работи.

или, што навистина може да се стави во работа и да ги зголемите вашите шанси на повисоки конверзии.

Постојат некои едноставни алатки таму, а исто така има и некои многу сложени алатките достапни.

на пример, постојат алатки кои овозможи рекламите да бидат прикажани само на iPhone6. Тоа е прецизност. Тоа е ласерски фокусирани публика, и тоа е кога ќе може да го убие и да се направи Филијалата маркетинг работа овие денови.

резиме

Значи тоа е како да се помине долу Филијалата на маркетинг во мало.

Дали истражувања. Трошат околу половина од вашата енергија и време за тоа.

Разбирање на вашиот потенцијален клиент база и публиката. На најповолна понуда не значи ништо ако вашата публика не ја сака.

Одлучи каде да се промовира понудата.

Проверете текстови на трговците и да одлучи дали може да се направи подобро.

Стави многу напор во страницата за пред-продажба. Ова е местото каде што парите се. Исто така, да се направи транзицијата лесна.

Изгледа за трговците кои дозволуваат посветен страници на нивните сајтови.

Тест на целиот процес на снимање на пораки.

следи сè.

без податоци, сте само игра Сомневајќи игри.

И "погодување" е сигурно не е најдобар начин да се направи Филијалата маркетинг работа!

   
ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
 
2018-06-07T10:10:01+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

2 коментари

 1. Стивен Denger септември 15, 2017 на 1:48 часот - Одговори

  Ви благодариме за совети – многу корисни

 2. Мухамед Fahad ул Хасан октомври 20, 2017 на 6:26 часот - Одговори

  Ви благодариме за убава работа. Јас сум во моментов промовирање на некои од приклучат програми се наведени тука и прави неколку долари од нив. Но, морам да кажам дека правење пари од приклучат програми не е ракета науката; тоа бара напорна работа и упорност. Филијалата маркетинг постојано се развива секојдневно и секој сериозен партнер треба да бидат подготвени да се промени тактиката и инвестираат време и пари со цел да ја победи конкуренцијата.

  Можеби ќе треба некои сообраќај (но неколку сообраќај е доволно да се започне со) да се гарантира успех особено ако во сообраќајот е насочена. Што и да биде случај, Имам толку многу верба во Филијалата маркетинг, бидејќи на релативната успех што ми ја даде во областа на правење пари онлајн.
  Ви благодариме уште еднаш. Дали има пријатен ден.

  Ова се некои навистина големи програми да се започне со, ако тие се вклопуваат во вашиот лажат. AWeber, на пример,, има добра исплата, но ако вашиот блог читатели не се заинтересирани за изградба на е-мејл листа, не се случува да се направи било продажбата од страна на промовирање на тоа. Тоа е зошто јас сакам дека сте исто така вклучени ShareASale - без оглед на тоа што лажат сте во, ќе најдете нешто одличен да се промовира!

Остави коментар