Како да препознаете Ако некој те сака со своите нозе и стапала

убава? Сето тоа е прашање на среќа. Родена сум со добра нозе. As for the rest… beautiful, нема. смешен, Да.
Џозефин Бејкер

Многу луѓе не ја признаваат важноста на јазикот нозе тело во нивните разговори. Ова е можеби затоа што иако се зборува доста за такви нешта како контакт со очите и насмевка, не многу се зборува за нозете во тој поглед. Всушност, неколку луѓе сметаат дека е прилично апсурдно да се однесуваат на нозете како важна алатка за комуникација.

Кога е последен пат сте се обрне внимание на свој нозе?

Па, вистината е дека нозете се многу важни во комуникацијата. Нешто интересно е тоа што сите ние ги користиме нозе јазикот на телото, често без да се знае тоа, да им суди на луѓето што се зборува, а скоро никогаш не обрнува внимание на нашите сопствени нозе. И покрај тоа што е многу важно да ги слушаат луѓе, види нивните гестови и да ја задржите контактот со очите, читање на движења на нозете може да ви помогне да се направи повеќе точни заклучоци за тон и став на лицето.

Where the feet point to…

прво, насока нозете на нашата укажуваат на многу прашања. Кога некој е заинтересиран за разговор, the ‘dominant’ leg will point towards you when they are standing. Доминантна нога е на десната нога за право нозе и левата нога за оние кои се оставени footed.If ќе забележите дека ногата некој се чини дека се укажува во поинаква насока, тогаш тоа значи дека тие се или не се заинтересирани, или непријатно. Насоката на нозете поени во овој случај е веројатно излез.

нога премин 101

Премин на нозете е многу честа, и може да значи различни нешта во различни околности. кога стои, преминување на нозете може да значи дека некој е или крути тип на човек, или само има затворен ум за оваа тема ќе се разговара. Најчесто ова лице не може да не може да биде во согласност со она што се вели.

Нога премин исто така, може да биде знак на подложност. Тоа е добар знак за човекот ако тие се пријде една жена, а таа зборува со скрстени нозе, како што тоа значи дека тој е веројатно "постигнувајќи некои точки". Сепак, тоа може да биде само покажувач на личноста на тоа лице, која е или срамежливост или недостаток на confidence.Sometimes, исто така,, иако не премногу заеднички, премин на нозе додека стои едноставно значи дека некој лошо сака да пишам.

Надминување на нозе кога седи значи малку различни нешта, иако. Всушност, there are two ‘types’ of crossing the legs while sitting. Преминување на колена се вика европска премин. Тоа обично е показател дека некој е веќе донесе заклучок за се што ќе се разговара, или за вас. Тоа ја отсликува чувство на изолираност за едно лице. Сепак, ќе треба да го земе во тоа е контекстот. Понекогаш луѓето премине своите нозе само затоа што тие се чувствуваат студ.

На друг вид, се нарекува американски премин. ова, во основа, е ставање еден од ногата на врвот на други. често, го отсликува личноста на лицето, колку односот кон разговорот. Надминување на глуждовите покажува дека човек сака да се расправаат или се натпреваруваат. Тоа не мора да значи дека тоа лице не се согласува. Тоа само значи дека тоа е некој кој сака да се слушне од.

Стенд земјата ти

Некои луѓе застане со нозете испружени покрај, цврсто вкоренет на теренот. Ова може да значи само една од две работи, ако не и двете. Или дека оваа личност е многу сигурен за себе, или дека тие сакаат да доминираат на разговор. Ова е заеднички со газдите и инструктори на работа, давајќи наредби или насоки и префрлува на своите деца. всушност, тоа е повеќе како изјава на власта. Тоа може да биде многу застрашувачки да предметите понекогаш, кој е често е намерата. Тие се чини дека да се рече,”I’m the boss and there is nothing you can do about it!” Elsewhere, мажи стојат овој начин, кога се приближува жени. Тоа покажува дека тие се сигурни и заплашен, и се чини дека се работи добро со многу жени.

допрете, допрете, допрете

Навлегувањето на нозете е честа појава во чекалните. Ќе најдете луѓе прислушување своите нозе во испитување соби премногу, или додека се чекаат резултатите од некои тест или други. Тоа во суштина е знак на анксиозност или нетрпеливост. Ако се зборува со некого и тие почнуваат да прислушување на нивните нозе, тогаш тоа е крајната знак дека тие се или не се заинтересирани во вашиот разговор или можеби дека тие имаат толку многу на својот ум дека слушање на вас едноставно не е можно.

ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
2017-04-21T15:49:10+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

6 коментари

 1. Luegene април 20, 2016 на 5:38 сум - Одговори

  Actually if your right handed your naturally the opposite foot, seeing how left handed people first step is with their right foot and I right handed person starts his stride with the left foot.

  • Dhjsjd мај 29, 2016 на 2:37 сум - Одговори

   “ако твојата десна предаден природно спротивната нога”

   Дека тоа е погрешен. Немојте да се провери фактите пред да кажувам лажни информации.

 2. Најџел Слатка ноември 9, 2016 на 3:56 сум - Одговори

  Сакам да знам што Доналд Фанфари израз прст допирање hi палецот

 3. Најџел Слатка ноември 9, 2016 на 3:58 сум - Одговори

  Сакам да знам што прв план прст на Доналд Трамп допирање палецот средства

  • шеф Џонсон декември 12, 2017 на 5:48 сум - Одговори

   Значи дека тој е едно парче од гомно

 4. професорот Џенкинс јули 27, 2017 на 5:49 часот - Одговори

  Вашата статија е за сите целосна бик sh * t.
  коментар Luegene е точна.

Остави коментар