покер кажува: 4 Митови Вие треба да знаете

Сакате да дознаете како да се фати покер кажува на маса? Ти можеш проверете мојот покер кажува видео курс.

видео Транскрипција

Неколку митови за кажува пред да почнеме навистина станува во добри работи.

Првиот мит дека слушам цело време, и ќе видите дека во форуми за дискусија, кога зборувам за играчите, е дека покер кажува се бескорисни.

сега, дан Harrington, кој сум имаат најмногу почит, тој е светски шампион. Тој го направи тоа да се врати назад во конечната табела 2003 и 2004 на главниот настан. Знаеш, огромно достигнување, но во својата книга Harrington на Пари Игри Том 2, тој има дел за кажува и во основа вели дека кажува се бескорисни. Тоа е во основа она што тој го вели затоа што не може да знае што средство лице, што значи гест и нешто вели дека е дека играчот смени во своето место како тој игра на рака. Дали е ова кажам или не, тој само се префрли во своето место?

Луѓето се движат околу од време на време и дека луѓето се движат околу од време на време. Но, она што науката ни кажува и сите студии кои се направени во изминатите години, кажете ни нешто повеќе и повеќе дека секое поместување, секое движење на телото, секој гест има значење. Има нешто зад нив.

Сега, ако се застане од табела, на пример, седите надолу и ќе застане, постојат многу причини зошто може да го направи тоа. Мислам, можеби ќе застане, бидејќи сакате да се водат, затоа што сакаат да одат и да го дофати пијалок, затоа што видел некој од далечина. Вие сакате да се бранува на нив, но, исто така, тие се легитимни причини зошто си стои до. Но, исто така, тоа може да биде затоа што ти си себе дистанцира и јас ќе зборуваме за тоа како дел од бегство одговор подоцна, но постојат и други причини кои можеби сте одговарање на закана и ќе се обидуваш да се создаде некоја дистанца помеѓу вас и заканата и тоа е можно.

Така да се каже дека луѓето се движат околу од време на време е сигурен, но она што мислам дека Дан Harrington недостасува, и ние ќе се погледне во други митови за која раскажува, е дека тој е речиси велејќи дека бидејќи тој не се разбере ако тоа е кажам, ако тој не го прави тоа - затоа што тој не го разбира она што специфични средства промена, тој вид на ги отфрла и тоа е причината зошто мислам дека е грешка тој е правење, јас мислам, Според мое мислење.

Вториот мит дека ќе слушне цело време е дека добри играчи немаат кажува и дека навистина не е точно. Никогаш не сум видел играч кој нема никакви кажува и ако се погледне во нашите видеа на Кажува Кујна, во сите видеа ќе одам да ви претставам денес, ќе видите дека сум во кој topnotch играчи.

Причината е, и, обично играчите да видите повеќе на телевизија, па имам повеќе кажува за нив од случаен Џо, но, исто така, за да докаже поента дека секој има кажам, дури и оние момци кои имаат 10 нараквици, дури и оние момци кои беа настапите во живо покер 30 години, дури и оние момци кои го прават поголемиот износ на пари на годишно ниво за играње покер. Секој има кажам.

Сега на големо нешто во врска со тоа е дека 99.9 проценти од играчите немаат поим што го барате и тоа е причината зошто мислам дека - тоа е пример како еден дечко како Дан Harrington прави грешка. Тој направи грешка на размислување дека откако тој го освои и остварува толку многу и очигледно тој не мора да се обрне внимание да се кажува дека многу, тогаш тие не се имате било какви употреба или тие се бескорисни, право?

Така, тоа е грешка да се мисли дека поради тоа што го имаат успех во нешто, сте недостасува нешто друго. Може да биде во недостаток - не сте недостасува нешто друго. Значи имам слушнато минатото светски шампиони велат дека добри играчи немаат раскажува. Тие се добар во криење кажува и дека тоа е повеќе важно да се обрне внимание на рака се движи и сите тие работи и колку добри играчи не ја кажува, тоа е вкупно глупости. Секој има кажам. Вие само треба да знаеш што да барате и повеќето луѓе не.

Значи Мит број три е гест или кажам, израз вистински или измама. Значи Harrington продолжува да се каже некои од вашите противници активно ќе испрати лажни раскажува. Може да се каже вистинската од лажниот? Можеби ќе треба да се забележи некој за подолго време пред да може да го решите работите надвор.

Па, дека може да биде вистина. Сепак, тоа не е причина да се отфрли кажува како целина. Мислам вашите најлоши противници, тие се навистина кои се навистина, навистина лошо нема да испрати лажни кажува или ако тие го прават, тие ќе бидат толку очигледни како силна значи слаба глума дека си оди за да дознаам дека надвор прилично лесно и вашата најдобра противници и најтешките противници го научиле да ги скријат своите кажува повеќе и подобро. Но, како што реков претходно,, тие немаат некои.

Тоа би можело да потрае подолго за да ги дознаам, но тоа не значи дека тие не треба некои поради тоа не значи дека треба да го разреши кажам, бидејќи тоа е потешко да се најде кажам во добар играч. Тоа ќе биде многу потешко да дознаам што е неговиот спектар страна, каде протекување му се и сите тие работи.

Кога некој е добар, тоа ќе ви биде потребно подолго време да дознаам неговата игра и како може да го искористи и така, никој не вели дека треба да се - ви се случува да научат кажува и самото место раскажува 15 минути, а потоа можете целосно да ги искористат вашите противници. Некои од вашите противници ќе потрае подолго за да се види, но кога играме седниците на 15 часа, кога играме повеќедневни турнири и ако сте на колото, а потоа играат против истите играчи одново и одново, сте ќе треба да се трошат многу време со нив. Па зошто да не се обидуваат да дознаете што нивните кажува се?

Најверојатно сте на крајот ќе ги дознае и ќе можете да ги искористат по и веројатно засекогаш. Па тоа е само, мислам, изјава дека јас навистина не го направи - сигурни, некои луѓе испрати лажни кажува, но ако навистина знаете што барате, ќе видите некои разлики во однос на времето и начинот на кој тие ги испраќаат лажни кажува и ќе биде во можност да се знае кога некој е поставување на лажни кажува и кога тоа е вистинска кажам.

Мит број четири е, "Што значи тоа?"Значи Harrington продолжува да се каже, "Дури и ако ние сме сигурни дека играчот е силен поради кажам, тоа не ни кажува колку е голема неговата рака е. "Па, тоа е точно, во смисла дека сигурни, ако видам висока доверба кажам и тоа ми кажува дека противникот е хит на флоп прилично голема, тоа не ми каже точно она што го има. Па, нема, но кога тој се турка сите во на неуспех, тој е во основа ми кажуваше тој има нешто обично. Мислам, тоа би можело да биде блеф, но - и јас се уште не знаат точно она што тој го има и се случува на опсег рака, право?

Ако пропадне е - не знам. Кралицата или можеби Џек 8, двојка, и тој турка сите во, играч кој го покрена пред флоп, тоа е прилично тесни и сите тие работи, што би можело да го има? Џек 8 двојка. Па, тој може да има во собата. Тој може да има overpair. Сеуште не се знае точно она што го има. Ти си уште не се сигурни дека тој има - тоа е токму она што рацете тој има, но сте прилично сигурни дека тој има прилично силна рака.

Па, тоа е истото со раскажува. Ако имате кажам дека ви кажува дека вашиот противник е силна или дека тој блефира, тоа може целосно да ви помогне да се намали неговиот спектар рака, па дури и ако не можете да ги лоцирам точно картички има, тоа не значи дека треба да го разреши кажува како целина поради тоа. Мислам, тоа е само уште еден дел од информациите на располагање што ќе може да се користи за да дознаам што тој има. Велат дека истиот играч турка сите во и мислите дека поголемиот дел од времето, тој е многу силен. Понекогаш тој ќе се блефира. Па, ако ги собереш дека кажам дека ви кажува дека е силна, тогаш може да се занемари блефира дел и кој ви дава многу повеќе информации да се игра против него.

Па мислам дека најголемата грешка што Дан Harrington прави е тоа што тој не се разбере дека некои луѓе таму знаат невербално однесување повеќе од него. Не велам дека тој е - во смисла дека, бидејќи тој не гледа, тој не се разбере дека постои невербално однесување, дека некои луѓе можат да ги поучуваат другите за кои гест значи нешто во тој случај и други - што значи дека гестот во други ситуации, тој целосно ги игнорира вредноста на раскажува и тоа е причината зошто - Мислам дека тоа е каде што грешка е мое мислење. Тој не може да го направи тоа и тоа е она што повеќето играчи не и се надевам дека не се направи таа грешка.

Ако сте слушање на оваа денес, тогаш веројатно се заинтересирани за тоа работи барем доволно да сакате да знаете повеќе, така што е добро. И тогаш навистина не направи грешка и разрешување кажува, бидејќи повеќето играчи таму, па дури и некои кои имаат успех не се добри во нив Анѓелковиќ.

Сум видел безброј видеа на topnotch играчот игра против аматерски и аматерски оди во сите, прикажува две или три раскажува, класичен кажува на ниска доверба, дека тој е целосно блефира, целосно да ги даде на силата на раката и класа играч наборите на topnotch светот. Сум го видел ова време и време повторно.

Па дури и големите имиња на покер во светот не знаат што барате. Значи во добра смисла, тоа е добра вест за вас, бидејќи навистина може да се добие предност во однос на вашите противници во таа смисла, но, исто така, да биде еден од ретките кои се кажува во целина.

Сакате да дознаете како да се фати покер кажува на маса? Ти можеш проверете мојот покер кажува видео курс.

   
ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
 
2015-02-08T04:05:43+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

6 коментари

 1. Тајлер мај 9, 2012 на 6:44 часот - Одговори

  Имам интерес за јазикот на телото, така Сакам читање вашиот блог и гледање на вашиот видео. Како живеат покер про, Јас не се согласувам со испраќање на вашата порака во ова видео.

  Секако, јазикот на телото испушта информации. Што Харингтон и другите се вели дека обложување линии / плеер тенденции се многу повеќе сигурен извор на информации кога ви се обидува да декодирање на играчи одржување.

  пример: Сте биле седи на маса за еден час и посветено поголемиот дел од вашето време се обидува да се декодира изрази на лицето и јазикот на телото на играчи на маса. Ќе го добиете во рака со помлади добро фустан човек кој е многу очигледно со микро изрази кога флоп сведува. Поткуцува во MP, да се подигне со Ako, што тој го нарекува. Пораз доаѓа K 4 5 виножито и ќе се фати кажам дека вашиот противник сака рака, многу. Ептен, и тој се издигнува. Што правиш сега?! Фактот дека знаете што тој сака неговата рака не значи ништо друго освен ниши не блефира. Повеќе важни прашања се: Дали тој е тип на играч кој ќе ја подигне KQ / АК на ова место, бидејќи тој overvalues ​​TP? Дали овој тип на играч бавно игра чудовишта (сетови) на сува одбори? Дали овој играч мисли дека OESD + BDFD е чудовиште? Тоа се три прашања кои не знаеме одговорот, бидејќи бевме користење на нашиот фокус се обидува да го прочитате говорот на телото на други играчи, наместо да пронајдат тенденции обложување.

  Ако јас да се напише книга да се обиде да им помогне на почетници да се подобри посредници во покер, Јас ќе има неколку поглавја посветени на тоа кога да се обложуваат, кога треба да се подигне, и кога да се свитка, и како да ги искористат одредени типови на играчи. Јас би имаат едно поглавје само кажува.

  • Никола Fradet мај 9, 2012 на 8:30 часот - Одговори

   Тајлер,

   Јас всушност се согласувам со се што рековте. И јас сум првиот да се каже дека читањето покер кажува како експерт нема да направи победничка покер играч. Тоа е само Шлаг на торта.

   Тоа се рече, тоа не е она што вели Ден Харингтон во својата книга. Тој целосно ја отфрла раскажува. И дека јас целосно се согласувам со. И мојата теорија е дека тоа е затоа што тој едноставно не се разбере целосно човековото однесување.

   Тоа е толку напредна вештина да го совладате дека дури и искусни професионалци не го добие. Тоа ме зеде 2-3 години на голема љубов кон уметноста навистина да почне да ја видите разликата во мојот покер игра (и деловниот живот, како и). Повеќето играчи едноставно не се преземат на време да го направи тоа.

   Повеќето играчи мислам дека тие немаат раскажува. Повеќето играчи мислам кажува не вредат ништо. Тоа е B.S.

   Тешко е да се сфати концепти кои еден дури и не знаат постојат.

   Никола

 2. Никола Fradet мај 9, 2012 на 8:30 часот - Одговори

  Тајлер,

  Јас всушност се согласувам со се што рековте. И јас сум првиот да се каже дека читањето покер кажува како експерт нема да направи победничка покер играч. Тоа е само Шлаг на торта.

  Тоа се рече, тоа не е она што вели Ден Харингтон во својата книга. Тој целосно ја отфрла раскажува. И дека јас целосно се согласувам со. И мојата теорија е дека тоа е затоа што тој едноставно не се разбере целосно човековото однесување.

  Тоа е толку напредна вештина да го совладате дека дури и искусни професионалци не го добие. Тоа ме зеде 2-3 години на голема љубов кон уметноста навистина да почне да ја видите разликата во мојот покер игра (и деловниот живот, како и). Повеќето играчи едноставно не се преземат на време да го направи тоа.

  Повеќето играчи мислам дека тие немаат раскажува. Повеќето играчи мислам кажува не вредат ништо. Тоа е B.S.

  Тешко е да се сфати концепти кои еден дури и не знаат постојат.

  Никола

  • марки јули 7, 2013 на 6:40 часот - Одговори

   сте како д-р Cal Lightman во ТВ серијата, Лажи ме!! ох goshh, Го сакам тоа покаже LOTT

 3. Енди Bartow февруари 12, 2017 на 12:33 часот - Одговори

  Никола
  Гледав во вашиот сајт “TellsKitchen” пред неколку недели. Се врати неколку дена подоцна и тоа беше долу. Многу заинтересирани во разговорот со вас или читањето на вашиот материјал на покер кажува. Тоа беше различен од другите литература што ги прочитав.
  Јас живеам во Вегас, во случај што е важно. Ве молам дозволете ми да знам како да ве контактираме.
  Енди

 4. Џеј август 29, 2017 на 11:56 часот - Одговори

  Поздрав
  Каде може да се нареди текот tellskitchen?
  благодарение

Остави коментар