13 Откривањето на јазикот на телото рака гестови

Кога ќе комуницираат, вашиот мозок автоматски се вклучува ваши раце за да се пренесе мисли и емоции, без тебе дури и го знае. На тој начин, вашиот говор на телото рака сигнали она што не се каже со зборови. Да се ​​биде во можност правилно да го прочитате говорот на телото е клучна за секоја успешна врска.

Еве 13 на јазикот на телото гестови најчестите страна (со слики) ќе видите секој ден:

1. Допир

hand in handКако ќе допрете друг човек открива како се чувствувате кон нив. Кога ќе се направи целосен контакт со вашата дланка, ова комуницира топлина, блискост и нежност. Допирање со само вашите прсти, значи и помалку симпатија, можеби дури и некои непријатност.

Кога едно лице ќе се допре и ќе забележите дека неговите раце се топли, Ова ви кажува дека е помалку или повеќе на леснотија. Студената, лепливи раце значи дека тој е напната - не е нужно, бидејќи од вас, но веројатно поради околностите.

2. дланките нагоре

hand palm upОтворени дланки обично имаат позитивен ефект врз луѓето. Тој е ефикасен во правење измени или затворање на продажба.

Во комбинација со раширени раце, комуницира прифаќање, отвореност и доверба.

Кога ќе завршиш со непредвидлива на рамената, тоа може да значи оставка или прием на слабост, како да се каже, "Немам идеа".

3. дланки надолу

hands palm downОва значи дека довербата и покажува дека знаете за што зборуваме за тоа - но тоа, исто така, пренесува ригидност.

Надолна дланки со исправи прсти покажуваат чувство на орган, дури и доминација или инает. Кога едно лице го прави ова време да разговараат со вас, тоа значи дека тој нема да попушти и можеби ќе треба да се промени вашиот пристап.

Кога се комбинираат со сечкање акција, надолна дланка покажува решителна несогласување.

Користете невербална комуникација за да се зголеми вашиот приход и влијание како сопственик на бизнис. Господар јазикот на телото за успех. КЛИКНИ ТУКА: Јазикот на телото за претприемачи

4. Рацете зад грбот

Hands behind the back Ова е обично покажува износ на доверба, како пред торзото и витални делови се изложени. Често ќе видите ова во мажите, и додека тоа е секогаш подобро да се покаже раце, ова е можеби исклучок од правилото колку што довербата страна се прикажува оди.

За многу луѓе, оваа позиција страна прави да се чувствуваат целосно непријатно кога ќе се погледна. Тие се чувствуваат голо.

5. стегнати тупаници

Стегнати тупаници обично конотираат цврстина на решителност - мислам на некој се подготвува за еден фудбалски натпревар или тепачка. Тоа може да значи unyieldingness, како поинтензивна верзија на дланките свртени надолу.

Стегнати тупаници со палците напика во укаже непријатност. Овој човек е вознемирен и се обидува да се зацврстуваат.

6. Рацете на срцето

hand on heartОва пренесува желба на една личност да се верува или прифатени. Иако има за цел да комуницира искреност, тоа не мора да значи искреност. Тоа само значи дека, "Сакам да ми верувате (дали она што го велат или не е вистина ". јас средства, "Она што го велат доаѓа од срцето".

7. сечкање движења

hand karate chopСечкање е за нагласување, и обично е авторитетен. А човек кој "рифови" го направи својот ум и не е веројатно да се промени.

Таа често може да се користи како начин да се направи точка. на пример, насечени надолу, како да се одвојат една идеја во две категории. Ако го користите овој гест, Само не се премногу агресивни кога ќе го направи тоа.

8. прст кој покажува

finger pointingПокажувајќи со прст на лицето додека зборува е авторитетен гест. Тоа се прави при изрекувањето на себе: родители го направи тоа на нивните деца, наставниците да непослушните ученици. Тоа е начин на зборување надолу, обично се толкува како агресивни и лут. Кога ќе завршиш со Ваш пријател, тоа е знак на ароганција - тоа е конфронтирачки, инвазивен и офанзива. А посилна варијации се зарие вашиот прст.

Во секој случај, тоа е често се смета неучтиво да се укаже на една личност. Тоа ќе биде повеќе рафинирано да се истакне со сета своја страна.

Радосна прст-точка со намигнување сепак, е пријатен израз на одобрение или потврда.

Покажувајќи со прстот во воздух додава акцент на твоите зборови. Таа нè уверува граѓаните на вашата доверба и авторитет. Може да се забележи како политичари или проповедници го користи ова како тие зборуваат.

9. Триење на рацете заедно

hand in anticipationРачна триење покажува исчекување или уживаше нешто да се. Секогаш се сеќавам дека само-триење гестови се користи за растурање на стрес - и да бидат премногу возбуден во пресрет на нешто да се дојде е форма на позитивен стрес.

Another form of this is cracking knuckles – it expresses readiness for action, почесто се поврзани со мажите.

10. clasping рацете, стегајќи раце

hand wringingClasping и стегајќи раце заедно е само-смирување гест. А човек кој го прави ова е непријатно, можеби дури и нервозни или уплашени. Тој се обидува да се уверам, “Everything’s going to be alright.” A variation of this is rubbing the wrist.

Споени раце со испреплетени прсти укажуваат на голема анксиозност и фрустрација. Тоа лице е размислување, “Things are going really bad”. Вие подобро да се подготви себе си кога ќе се забележат ова.

11. Steepling

hand steepleSteepling е она што го нарекуваме дланки кои се соочуваат со едни со други само со прсти допираат (прстите личат на шпил). Ова е приказ на доверба и самоувереност. Ќе го видите ова во еден адвокат или шахист кој само се најде начин да ги избрише од својот противник.

Вие не сакате да се повеќе од тоа сепак, како ова е вистинска демонстрација на сила.

12. Рацете на колковите akimbo

Arms on hips Akimbo Ова понекогаш е погрешно за unfriendliness, но тоа е често навистина само состојба на подготвеност. Ова често се забележани во workaholics, спортисти и продуктивни луѓе.

Сигурно понекогаш тоа екранот може да биде знак на власта и супериорност. на пример, ова е гест користи од страна на претставници на војската и со закон да се покаже самоувереност и да преземат контрола на ситуацијата.

13. Со рацете во џебовите

Hand in pocketsПрисвоиле раце покажуваат неподготвеност, недоверба и неподготвеност. Ако некое лице ги држи рацете во џебовите, ќе треба прво да се здобијат со неговиот интерес, како и неговата доверба.

Дури и ако некој се обиде да се сокрие она што тој навистина мисли, рака сигнали може да ви ја кажам вистината. Ако сте чувствителни на јазикот на рацете, може да се направи соодветен курс на дејствување и дури и да добие добар одговор.

сега, се обрне внимание на вашите раце премногу. Свесно користат гестови кои ќе ја добиете вашата порака во целиот, особено оние кои ќе ви помогнат да се изгради сојузи и влијание на луѓето.

ПРАШАЊЕ: Did I miss a hand body language pattern? Дозволете ми да знам во коментари и јас ќе ви кажам што значи тоа!

ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
2018-06-01T21:40:56+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

145 коментари

 1. Kaypadden мај 4, 2012 на 8:57 часот - Одговори

  Многу интересна Nic.

 2. Sunildil05 ноември 23, 2012 на 12:12 часот - Одговори

  Многу добри и Фала многу.

 3. […] да се спомене, јазикот на телото вели дека сето тоа. Единствениот рака гестови тој се користи во текот на својот говор беа променлив, што укажува на орган. Кога тој направи контакт со очите, тој беше намуртено, со десната страна на лицето под агол надолу. Не […]

 4. Г-дин. Вас октомври 3, 2013 на 8:42 часот - Одговори

  Повеќето од овие толкувања се направи смисла. Морам да признаам дека сум изненаден дека сте професионалец во измама. Јас отсекогаш сум имал негативни перцепции на измама, но јас ќе сфатите дека тоа би можело да биде важна вештина.

 5. фрустриран читач јануари 4, 2014 на 8:54 сум - Одговори

  Својата веб-страница е исклучително тешко да се прочита на мојот iPad. глупавиот, досадни Фејсбук, Твитер подвижна лента со мени ги опфаќа сè што ми подари за да го прочитате.

  • Никола Fradet мај 20, 2015 на 8:25 часот - Одговори

   Извини за ова, Ќе се обидам да се добие тоа фиксен!

   • Мохамед Хасан јуни 19, 2016 на 8:57 часот - Одговори

    Здраво, Јас не знам дали у заборавил или дури и некој го спомна тоа тука пред мене, но она што на двете раце склопени врз или под градите

   • maki август 13, 2016 на 11:18 часот - Одговори

    Здраво Никола! Сакаше член. Јас би сакал да знам што да правам кога некој наместо да се каже ви се заблагодарам, се стави своите раце заедно како во молитва и да се направи малку почит. Јас не знам дали јас треба да кажам: “ти си повеќе од добредојден”, или репродуцирате истиот гест. МЈ

    • Кара јануари 29, 2017 на 10:15 часот - Одговори

     Самиот лак има многу различни толкувања. Ако не знаете што правите со лак, само се покаже благодарност на начинот на кој знае да ја покаже. Тие си го прави својот пат и ќе ги почитува го прави вашиот начин.

   • Стапало јули 6, 2017 на 4:01 часот - Одговори

    Имам истиот проблем на мојот Андроид таблета..

   • IB ноември 24, 2017 на 2:04 часот - Одговори

    I saw a picture where the person had an open hand straight down, fingers straight, pointed down on the one side next to a male. On the other side the arm was straight down and the fingers were pointing in towards the his own thigh, standing next to a female. Два различни рака гестови за две различни луѓе, а позираат за слика каде што тој е добивање на награда. Индиции за тоа дали тоа е значајно.

 6. Коломба август 21, 2014 на 7:07 часот - Одговори

  жал, Јас не се согласувам на “Steepling” раце.
  За мене тоа е токму спротивното на самодоверба. Напротив, тоа значи дека говорникот не го совладате предмет тој / таа зборува за тоа, поради недостаток на знаење на оваа тема. Тоа е знак на длабока несигурност, не на доверба! Многу политичари го користат.

  • Никола Fradet ноември 27, 2014 на 4:23 часот - Одговори

   Здраво Коломба,

   политичари Причината Meany тоа го користат токму поради тоа што испрати силна сликата и тие биле тренер да го направи тоа! Имајте на ум дека не значи дека тие знаат дека нивната тема! 🙂

  • Дерек август 3, 2017 на 1:46 сум - Одговори

   Јас се согласувам со вас во оваа Коломба. Сепак, луѓе во денешно време се користи за да се испрати порака на лажна доверба. Многу луѓе го користат оваа техника да се инјектираат во публиката дека тие се уверени, дека, или безбеден од она што се зборува за, но тие не се, тие едноставно знам дека залажувам гест да го убеди народот дека за сигурни дека тие знаат што се зборува за…
   Прв Предноста на ова е да се испрати порака дека на луѓето кои ” знаете” ова (на “тие знаат” дека сте навистина доверба, но не сте) и тие ќе падне во таа стапица. И затоа што тие “ти верувам”, добие од продажбата.
   Луѓето го користат againt луѓе кои знаат, and dont of this techniques to sell things, or people in the case of politicans.
   So yeah, is to get advantage of the people, it really means: How to proyect a false confidence to people.

 7. Коломба август 21, 2014 на 7:12 часот - Одговори

  И Рацете на хип е главно луѓе кои се обидуваат да се појави ” поголем” поголем” отколку што се; покажувајќи големина тие немаат… Нема никаква врска со авторитет или моќ. лажна…

  • Карен јуни 29, 2016 на 10:53 часот - Одговори

   ова “Рацете на хип” е класичен модел претставуваат дека многу жени се користат да се направи се појавуваат повеќе тенки. The broader shoulder/elbow wings create the allusion of a smaller waist.

 8. Mr Kofy March 11, 2015 на 4:31 сум - Одговори

  Learned a lot here. Makes so much sense!

 9. alejodelatorre@hotmail.com.ar мај 18, 2015 на 10:11 часот - Одговори

  Здраво Никола. Meaning of
  Hands holding crossed legs of a seated person.?
  🙂 jaja
  ALEJO

  • Никола Fradet мај 20, 2015 на 8:24 часот - Одговори

   Hi Alejo,

   Anytime a person crosses parts (legs, arms) and holds on to themselves, it usually signifies some sort of anxiety and discomfort.

   Cheers,

   Никола

 10. Yvonne мај 27, 2015 на 4:02 часот - Одговори

  Видов someones рацете склопени со две палците и малиот допирање. Слично на Steepling но сите прсти ја преминал освен палецот и кутре.

  thanx.

  • Линда ... ~ * ~ ... ноември 24, 2016 на 6:17 сум - Одговори

   Јас го правам тоа, особено на забар, над мојот папок, додека лежи назад. За мене тоа е заштитниот / чувано, но сепак оди со проток. Сомнителни или distrusting но се подготвени да им даде на работите шанса. затвори, но сеуште е отворен се додека не се донесе заклучок / одлука.

 11. Coralie јуни 8, 2015 на 9:28 сум - Одговори

  Hi.my име е Coralie Јас сум во врска и мојот партнер покажува многу надвор јазици тело што сум го зедов како се крие рацете кога тој седнува и триење на нозете нагоре и надолу и стави рацете во џебови и виткање рацете јас само сакам да знам што значи тоа.

  • Никола Fradet јуни 9, 2015 на 10:40 часот - Одговори

   Здраво Coralie,

   Без соодветен контекст, тоа е навистина тешко да се каже.

   Овие гестови може да значи дека е целосно опуштено исто како што тоа би можело да значи тој самиот затворање исклучи и е нервозен.

   Никола

 12. Дарлин Робертс јуни 16, 2015 на 7:50 часот - Одговори

  работник затвор (сега си затвореник за помагање на две убијците избега во Њујорк) може да се види onlinebin оковите кои ги држат рацете за разлика, и shebis одење со чувари и двете раце се држат до материјалот на црно и бело нејзиниот затвор шарени панталони. Што значи тоа да се означи?

 13. Рандал Е. Хауард јуни 24, 2015 на 3:23 часот - Одговори

  Ви благодариме за вашето insightfulness.
  Повеќето од значења гестот; Бев целосно свесни за.

  П: Зошто говорник / звучници (време 85% на неговата презентација); одржување на левата рака во џебот жадувам лев?

  П: Дали е важно ако една страна е во џеб VS: две раце во нивните џебови жадувам-?

  Однапред ви благодариме за вашиот одговор.

  срдечно,
  Рандал Eisenhoffer Хауард

  • Alexis август 1, 2017 на 2:40 часот - Одговори

   Еј, Randall!

   A1: класи на бизнис Сум се направени се сите предложени до точка за време на презентацијата со вашата десна рака. Некои луѓе (вклучувајќи ме и мене) имаат тешко време со оваа, така што тие се обучуваат за да се задржи ги напуштија своите раце во нивните џебови. Ова е да ги заштити од премин својата рака врз своето тело и потенцијално спречување на луѓе на левата страна од гледање. Тоа е исто така начин да се покаже дека тие се опуштени и тие знаат што се зборува за!

   А2: Две раце во џебовите, Николас истакна во неколку други одговори, обично означува нелагодност.

   Се надевам дека ова помогна информации!
   ~ Алексис

 14. Чендлер Армстронг јули 11, 2015 на 5:32 часот - Одговори

  Што е со класичен оружје здипли или прекрстени на градите. Јас често се види луѓе го прават тоа, и криејќи тие се кријат своите раце и затоа тие навидум во време кога тие не го прифаќаат она што луѓето го велат, ова не е секогаш се чини дека за да биде вистина. Мојата работна хипотеза е дека кога ќе го направите ова ќе присуствуваат на предавање или презентација, дека тие се прават некој вид на пресуда, или оценување на она што се зборува за

  • Никола Fradet јули 12, 2015 на 11:48 сум - Одговори

   Чендлер,

   За многу луѓе (јас се вклучени), виткање раце ви е удобна положба. Толку многу пати, тоа е само дека луѓето се во ред и тоа не значи ништо (како кога присуствуваат на предавање или презентација). Она што го барате е нешто што предизвикува. Повторно, тоа само може да биде дека лицето е удобно. Но, ако видите дека нешто што е кажано или направено може да се стави тоа лице надвор од нивната удобност зона, или нервен, или лути, тоа може да стане многу важна поим.

 15. ВРИ јули 18, 2015 на 9:17 часот - Одговори

  Што значи паѓа / намалувањето на рацете средна? Како рачниот зглоб е свиткана надолу.. како кенгур?

 16. Нитин Јоши јули 23, 2015 на 8:05 сум - Одговори

  Почитувани Nikolas,
  Ви благодариме за сите информации.
  Што значи тоа кога едно лице има левата рака во џебот и нуди на десната рака за ракување?

  Со почит
  Нитин

 17. Ана Бауман јули 25, 2015 на 2:08 часот - Одговори

  Сметам дека оваа слика многу интересни и се прашувам што мислите за јазикот на телото на секого.
  http://www.thestar.com/news/canada/2015/07/24/pressure-on-stephen-harper-to-articulate-plan-for-scandal-plagued-senate.html
  благодарение!

 18. Ника август 7, 2015 на 7:28 сум - Одговори

  Што ќе се опише значењето пренесе со двете раце, како да држи чаша во секоја рака. Во облик на полумесечина форма. Потоа допирање палецот, показалецот, средниот прст и прстенот на прстот во прислушување начин. Понекогаш палецот и показалецот се чини дека се доминантни во притисокот, или Хелд заедно момент повеќе од прислушкувањето / благо притискање. Гледајќи ги рацете кон крајот на vocalized мисла, или од време на време?

  • Никола Fradet август 17, 2015 на 7:05 часот - Одговори

   Здраво Ника,

   Тоа се вика steepling, и тоа е моќ гест. Тоа е или се користи кога некој е многу убеден, или бил тренер да се покаже моќ.

   Никола

  • Мајк октомври 17, 2016 на 10:38 часот - Одговори

   Сум видел луѓе го прават тоа додека пребројување, Јас го направи тоа кога сум трпението на трпение или кога сакам да се фокусира на нешто подлабоко.

 19. Пол Рид август 14, 2015 на 7:25 сум - Одговори

  Посочувајќи показалецот кон / во насока на објектот и / или насока да се оди, е тоа што се смета за лоши манири? Или намуртен врз, како не љубезен?

  • Никола Fradet август 17, 2015 на 7:06 часот - Одговори

   Здраво Павле,

   Тоа навистина зависи од контекстот. Обично, ако се укаже на someine, тоа може да се смета за неучтиво. Но, на пример, ако се помага од некој со насоки на улица, тоа ќе биде сосема во ред.

   Никола

 20. Пабло август 17, 2015 на 2:03 сум - Одговори

  има Ник
  Се поздрави женска дека јас сум еден познаник со некоја причина со левата рака свртен надолу ( затоа што таа е многу од мојата лева страна) таа за возврат става десната рака под мое и милуваат или триење на рацете малку од дланка на прстите…

  Што се мојот јазик раката кажам?
  И она што беше нејзиниот одговор ми кажуваше?
  Нејзиниот одговор paln чинеше сензуална на начин, го читам дека погрешно или правилно? Или само ми inagination?
  Ви благодариме на однапред

  • Никола Fradet август 17, 2015 на 7:09 часот - Одговори

   Здраво Пабло,

   Тешко е да се каже во врска со сензуалност, без да бидат таму. Ќе биде најдобрата личност да знаете.

   Вашиот гест сепак не сигнал дека сте биле одговорни за ситуацијата (ќе биде нејзиниот водечки), и таа прифати да се земе вашата рака. Па јас ќе го гледаат ова како позитивен исход, што значи дека таа се чувствува таа може да им верувате на некое ниво.

   Никола

   • Пабло август 18, 2015 на 1:58 сум - Одговори

    Таа, всушност, не се земе мојата рака иако, и тоа е она што јас сум се прашувате смисла на нејзиниот гест? Гестот на поставување раката под мини, но не држи или фаќајќи, а нејзините прсти милуваат дланката надолу на мојот прст совети. потоа далеку…

    • Пабло август 18, 2015 на 2:33 сум - Одговори

     Запомни вашиот гуру..

     • Кара јануари 29, 2017 на 10:33 часот

      Пабло, тоа е знак дека таа сака да има секс со вас.

    • Мајк октомври 17, 2016 на 10:41 часот - Одговори

     Таа беше ве води некаде или физички или психички.

 21. Робин август 19, 2015 на 5:41 сум - Одговори

  Еј Ник,

  Јас го прочитав вашиот парче и сите коментари, но не можел да најде одговор на моето прашање. Што значи тоа кога некој одеднаш почнува триење на прстите од едната рака во дланката на истата страна? Тоа е речиси изгледа како некој се обидува да се одржи песок во една дланка освен дека постои триење случува. Една мисла провоцирајќи разговор се случува и ова лице нагло почна да прави ова. Сите идеи?

  • Кара јануари 29, 2017 на 10:40 часот - Одговори

   Здраво Робин, Јас се осмелувам да кажам, таа се соочува со чувство нервозен на некој вид. во Рефлексологијата, тоа подрачје на дланка има цревата, стомакот, срцето и надбубрежните жлезди… таа ќе се обидува да се смири со масажа потсвесно.

 22. Сузан август 25, 2015 на 5:03 сум - Одговори

  Здраво Никола,
  Јас сум многу заинтересирани за тоа како да го прочитате зглоб пукање од страна на поединци. Сум го забележи во различни луѓе, на начин што се чини како гест на енергија? Дали е ова точно читање и она што не го развиваат од?
  Ти благодарам,
  Сузан

 23. школка септември 28, 2015 на 12:07 часот - Одговори

  Дали има разлика кога некој ти дава еден туп на грбот на горниот дел од рамо со користење на нивниот целосен целосна дланка или само нивниот прст совети? Особено ако на лице во извршување на тапкање најверојатно сетила сте нервозни или нервен? Тоа се случи со специјалист (доктор) кој сум го видел четири пати до сега, за да се можеби две, три од четири посети. Двата вида на милениците како што е споменато погоре. И да, јас не се чувствуваат вознемирени околу повеќето лекари.

 24. Кетрин октомври 13, 2015 на 12:14 сум - Одговори

  Јас обично се најдат луѓе кои шпил своите раце за да арогантен.

 25. Зора октомври 19, 2015 на 4:11 часот - Одговори

  Мислам дека знам што значи тоа, Но, она што се нарекува: ви подаде рацете заедно, а потоа им се тресат над секоја рамо додека малку се поклони едни со замав на споени раце на секое рамо (како еснаф карактер Lolli-поп во Волшебникот од Оз се додека тој е се поздравија за неговата песна Добредојдовте на Дороти). благодарение!

  • Кара јануари 29, 2017 на 10:56 часот - Одговори

   победа. авто признание.

 26. […] Чување на вашите дланки скриени или надолу на вашите страни може да се означи незаинтересираност, срамежливост или измама, исто како и сиромашните контакт со очите може да. Стегнати раце можат да бидат ефективни, но само во изберете пати (дознаете повеќе за рака гестови и она што тие се пренесе). […]

 27. chandralal ноември 25, 2015 на 8:39 часот - Одговори

  Што е смислата ако лицето чистење другата рака, додека пак зборуваат (за одредена работа и не секогаш зборува). Дали е тоа покажува неговата напнатост?

  • Мајк октомври 17, 2016 на 10:43 часот - Одговори

   Веројатно многу нервозни или едноставно мора јадеж страна lol

 28. рацете – Наташа Томас декември 30, 2015 на 3:37 часот - Одговори

  […] 13 Откривањето на јазикот на телото рака гестови […]

 29. Натали March 2, 2016 на 12:31 сум - Одговори

  Здраво Никола,
  Ви благодариме за многу информативна пост. Никогаш не сум бил премногу се занимава со анализа на лица или нивниот кажува во минатото … Претпоставувам дека сум доцна Bloomer кога станува збор за “добива со играта”, но сега тоа е како неопходност – не како предност како што јас сум почнуваат да се вклучат со бизнис сопствениците на нивното ниво (кои биле свесни за овие суптилностите на целиот свој работен век). Јас не пишувам за да ви кажам на “пропуштени” позиција страна, повеќе, па да ви даде точка да се размисли. Пост читам (рачно тело јазик) не се појави да биде многу родово неутрални. Јас сум оној кој сака да напишеш од она што го прочитав во мојот стенографија верзија, така што содржината навистина тоне во. Додека го правев тоа со вашиот пост, отсуство на еден род чуваат доаѓа – Морав да се задржи исправување на терминологија како што толкува лекција. Постојано да стигнат до пошироката публика со информативна мислења, тоа не е добро да ненамерно отуѓи половина своите потенцијални публика додека тие читаат почетна вовед во содржина, па затоа е важно за тоа да се покаже почит кон двата пола со користење на родово неутрални терминологија.

 30. Ингрид March 12, 2016 на 9:30 сум - Одговори

  Брат и сестра се стои рамо до рамо, сите со свои раце ( десната рака држи прстите на левата рака е, сестра и обратно за брат). Јас сум љубопитен да знаете што значи тоа

  • Кара јануари 29, 2017 на 11:00 часот - Одговори

   Тие можат да бидат воени. Или од воен семејство. Ова е како ние држиме за раце во парада.

 31. Стив March 16, 2016 на 3:53 сум - Одговори

  Што е со некој кој го става рака на половина пат надолу нивните бои одмара дланката над панталони?

  • Кара јануари 29, 2017 на 11:01 часот - Одговори

   Стив. Дали сте го сториле тоа пред. Тоа е навистина удобно. Претпоставувам дека тие би можеле да се чувствуваат удобно.

 32. Јонија March 29, 2016 на 8:37 сум - Одговори

  убав напис! Може ли да се знае она што е значењето на страна на јака гест? на пример, десната рака допирање на јаката на левата страна, додека ги објаснувате работите. благодарение!

 33. Денис април 23, 2016 на 6:52 часот - Одговори

  што значи тоа кога ќе одиме со другите и сте вашите раце cupped заедно во предниот дел на вашето тело?

  • Никола Fradet април 26, 2016 на 12:17 часот - Одговори

   Здраво Денис,

   Тешко е да се каже, без контекст, но тоа може да значи само дека ова е удобна положба за тоа лице, или можеби дека тој или таа е непријатно со дискусијата. Тоа има тенденција да зависи од тоа кога тие донесе таа позиција страна. Беше нешто рече, а потоа таа го правеше? Ова би можело да значи непријатност.

   Никола

   • Серии мај 11, 2016 на 11:20 сум - Одговори

    Здраво Никола, Јас често се гледа неколку од моите пријатели и колеги ги покријат своите тупаница целосно, но не и доволно цврста за разлика од, нормалната крива на половина месечина. Што значи тоа. Дали е тоа лице е нервозен или не се подготвени да му верувате или ???

 34. Синтија април 26, 2016 на 3:34 сум - Одговори

  Здраво!

  Ви благодариме за споделување на сите овие информации!

  Имам едно прашање за вас. Имав претпоставен пред неколку години, тој беше триење на десната рака, или со рака во услови на недоволна (по должина на телото) или висока позиција (лактите на масата). Гестот беше како кога сте на маса, пенкало во рака, лактите на масата, рака високо, триење на пенкало – но без пенкало. Неколку месеци подоцна,, тој се откажа. Следниот претпоставен по одредено време не иста работа и неколку месеци подоцна, тој, исто така, се повлече.

  Што значи тоа?

  Благодарам однапред

  • Никола Fradet април 26, 2016 на 12:19 часот - Одговори

   Здраво Синтија,

   Тешко да се каже без да се види во живо, но тоа често значи одредена непријатност или зголеми нивото на стрес.

   (било кој тип на авто-масажа / само-триење е често дека)

   Cheers,

   Никола

   • Синтија Colasanto октомври 6, 2016 на 8:56 часот - Одговори

    Ти благодарам многу. Го најдов тоа многу интересна.
    Како за ако еден човек постојано се движи и виткање прстите, особено индекс прстите и палците. Исто така раце секогаш во препоните област.

 35. Николо април 30, 2016 на 6:00 сум - Одговори

  чисто срање.

 36. Барбара мај 3, 2016 на 8:26 часот - Одговори

  Што е со гест Доналд Трамп користи со палецот и показалецот заедно како еден ред знак? И што значи тоа кога човек се потпира на брадата на делумно затворен рака како и Хилари кога таа беше запрашан за Бенгази?

  • Никола Fradet мај 15, 2016 на 11:12 часот - Одговори

   Здраво Барбара,

   Би да видите слика на гестот да се направи смисла на тоа.

   Cheers,

   Никола

   • Nat јануари 15, 2017 на 10:56 часот - Одговори

    Што значи тоа за некој да се секогаш животот брадата нивните / навалите главата во воздух, како Доналд Трамп?

   • Хајди февруари 3, 2017 на 4:12 сум - Одговори

    Јас сум прилично сигурен Барбара се прашуваат за нешто што, исто така, беше љубопитен за. Може да се види Трамп го направите тоа во видео-снимката на неговиот говор на Националниот молитвен појадок 2/2/17. Време се стави заедно со клип на различни нешта, тој рече, и може да се види дека тука: http://time.com/4657913/donald-trump-apprentice-prayer-breakfast-schwarzenegger/?xid=time_socialflow_facebook

    Постои варијација на гестот (уште почудни зделки за мене) на 41 секунди

    Тогаш гест таа се споменува во 51 секунди
    Истиот гест 1:04.

    Трамп го користи овој гест многу, и тоа е чудно за мене, но 41 вториот гест е уште почудни зделки.

  • Дејвид March 28, 2017 на 2:18 сум - Одговори

   брадата Хилари на рака беше комбинација крајна досада и гадење доаѓаат од арогантен и само-важно став (како се осмелуваат овие потчинети ме прашуваш мене!)

   Трамп со ред позиција е последица на steepling гест. Дали сте сигурни во она што тој го вели и се обидува да се да се согласувам со него.

   • Alexis август 1, 2017 на 2:48 часот - Одговори

    сте сигурни дека? Јас го правам тоа кога сум слушање стремително.

 37. Кони мај 15, 2016 на 7:07 часот - Одговори

  Што се случува кога некој зборува за вас, гледајќи надолу во нивните раце, а тие се триење на врвовите на, рече, напуштија своите прсти со десната рака? Дали тоа значи ништо?

  • Никола Fradet мај 15, 2016 на 11:13 часот - Одговори

   Здраво Кони,

   Без било кој контекст тоа може да биде тешко да се каже, но обично било кој тип на “авто-триење” значи повисоко ниво на стрес или анксиозност.

   Cheers,

   Никола

 38. Waynell мај 20, 2016 на 8:06 часот - Одговори

  Забележувам Доналд Трамп постојано виткање индекс прсти или допирање индекс fingesr на палците додека даде знак со рацете. Само се прашувам дали постои студија која покажува како даде знак со кој се означува основната смисла.

  • Линда ... ~ * ~ ... ноември 24, 2016 на 6:53 сум - Одговори

   Лоши вести, вознемирувачка.
   Додека гледав ова видео, Јас не би можел да помогне, но се забележи континуирано користење на истата рака сигнал Трамп, Илуминатите 666 знак (Совети на показалецот и палецот заедно додека преостанатите бројки укажуваат нагоре или нанадвор) тоа го направил толку многу ме удри.
   https://youtu.be/v1yTYR3isi8
   Нешто само стана очигледно очигледно за мене. Погледни рака сигнали. Секогаш кога тој го прави 666 знак (показалецот се допре палецот додека три прсти укажуваат нагоре / извоз) ги слуша оние зборови кои во исто време. Тоа дејствува како противотров. Кога тој го нарекува одредување на Илуминатите (итн) тој сигнализира 666! Допуштајќи им да знаат дека тој е брат. Трамп е уште еден слој на измама, креација да си го цица ppl во верувајќи дека промени ќе се случат, грешки исправени Како средство за понатамошно фати и зароби? Yikes!
   Направи Америка GREAT ПОВТОРНО….решетки: за намалување на мали парчиња, рипувате, освен; покривање на одвод–Не дозволувајте една душа да се извлечат.

 39. Prateek мај 24, 2016 на 5:01 сум - Одговори

  Зборувајќи додека една страна во грбот

 40. Prateek мај 24, 2016 на 5:02 сум - Одговори

  Што значи тоа покажува?

 41. гребен мај 24, 2016 на 6:13 часот - Одговори

  Значи триење вашата рака со другата рака може да биде мешавина на зголемен стрес нивоа и исчекување (триење)?
  Мисли на еден колега кој, кога се приближуваше со нова жена во канцеларија стави една рака преку градите и нанесуваат со рака. Јас го толкува како му се заинтересирани за оваа жена. Дали е ова право?

  • Никола Fradet мај 24, 2016 на 8:47 часот - Одговори

   гребен,

   Начинот на кој го describer ќе има некои непријатност или анксиозност. Тоа не значи дека тој е заинтересиран за неа (може да биде), исто така, може да биде дека таа го заплашува, тој не сакал неа, сите се исти.

   Cheers,

   Никола

 42. Неда јуни 21, 2016 на 1:57 часот - Одговори

  драги mr.Fradet
  може да те молам да ме известите објавениот датум на овој член,?

 43. Гледис јуни 26, 2016 на 4:34 сум - Одговори

  Начинот на Хилари Клинтон држи раката кога прави гест. На прсти се одржуваат заедно вид на вендузи и дланката е долу.

 44. MindSpaceApocalypse јули 17, 2016 на 11:32 часот - Одговори

  Дојдов до заклучок дека повеќето вакви работи не се однесува на мене, idk UF тоа е добро или лошо

 45. Coralie август 10, 2016 на 7:15 сум - Одговори

  Здраво, јас би сакал да прашам што прави рацете средна when.Hands се скриени под нозе.

  • Alexis август 1, 2017 на 2:52 часот - Одговори

   Тоа обично значи некој вид на анксиозност. Јас го направи тоа кога рацете ми се тресат од нерви или страв. Тоа може да значи и дека рацете на лицето се ладни.

 46. Линда август 19, 2016 на 10:48 часот - Одговори

  Лактите тесни страни, крена рамениците, раце и отворени едни со други како зборува

 47. Бренда Hurwitz септември 3, 2016 на 1:07 сум - Одговори

  Да, го пропушти гест на раката, кога едно лице зборува и држи рацете заедно, пример: дланки допирање заедно inbetween и прстите едни со други за резултат затворени двете раце. Што значи овој гест со раката средства?

 48. сум септември 5, 2016 на 5:08 часот - Одговори

  ова добро, но она што јас го правам тоа време . тогаш јас ќе се зборува во мојата канцеларија.? и мојот пријател тоа време како да се контролира раката ?

 49. креда септември 7, 2016 на 8:23 часот - Одговори

  Што значи тоа кога човек си игра со левата прстенот на прстот? Тој е разведен и да датум, но ништо сериозно.

  • Alexis август 1, 2017 на 2:54 часот - Одговори

   Тој веројатно промаши тежината на прстенот, или не се користи за да не се таму. Знам дека кога ја изгубив прстен, Се чувствував гол без тоа, бидејќи тоа беше постојано на мојата рака за речиси три години. Јас го направи истото, бидејќи се чувствував како нешто недостасува, и јас не се користи за тоа како се чувствува светлина мојата рака без тоа.

 50. bg септември 8, 2016 на 1:36 часот - Одговори

  Што значи тоа кога Хилари Клинтон има и рацете испружени со дланките и прстите се шири отворена? Таа го прави сето ова време, кога се зборува зад подиумот.

  • на Aardvark септември 17, 2016 на 1:55 сум - Одговори

   Тоа е добро практикува гест од страна на целосно нечесни индивидуални, се обидува да ве убеди дека тој / таа е следното нешто да добронамерен ангел, кога всушност тие се полни со измет од гревот како Сатана да ги ставам! Цела многу волци-во-sheep's-облека проповедници го користат истиот гест, и тоа е миленик на 99.99% на сите либерални политичари и за 99.98% од сите конзервативни политичари.

   мојот авторитет? 73 години на гледање лигави како пекол волци-во-овци”s-облека проповедници и либералните и конзервативните политичари. за усовршување, единствената разлика помеѓу либерална политичар и еден конзервативен политичар е на која страна на лизгава патека (лево или десно) тој / таа служи волјата на Сатана од. [Вие тврдите дека е христијанин? Исус ти рече да пазете се од фарисејскиот, садукеите, и книжниците. Денес ние ги нарекуваат демократи, републиканците, и бирократи.]

 51. JPS септември 18, 2016 на 8:49 часот - Одговори

  Мојот пастор трие надвор од рака со другата рака и обратно во предниот дел на градите, додека тој зборува.

 52. Џеј септември 23, 2016 на 6:12 часот - Одговори

  Почитуван г-дин. Fradet, што значи тоа кога едно лице вид на се вратиме, Јас ќе си објасни, како кога ќе се стави вашите раце околу себе. Ова се случи по многу ранлива ситуација и лицето е млад возрасен човек. Ви благодариме однапред за одговорот

  • Alexis август 1, 2017 на 2:57 часот - Одговори

   Тој се обидува да се одржи заедно. Тоа е начин за борба против анксиозност и страв. Понекогаш, кога човек се чувствува сам или ранливи, тие ќе го направат тоа. Особено ако тие се болни од скршено срце (да биде дека од значителен други или од загуба). Тоа е начин да се "чува себе си залепени заедно’ и покрај тешката ситуација. Некои луѓе ќе се обиде со насмевка, а тоа е ова да се покаже дека се е во ред, кога во сите реалноста тие не се.

 53. Џоел септември 27, 2016 на 6:07 сум - Одговори

  Здраво, неспомнати на друго место,
  ph, како за ставање на рацете зад главата додека разговараат со некој.
  Што значи тоа? некоја идеа?

 54. Лорета октомври 7, 2016 на 5:51 часот - Одговори

  Што значи предаде тупаница значи

  • Скот октомври 10, 2016 на 7:07 часот - Одговори

   Тоа се однесува на практиката на качување по јаже предаде страна. Ова наскоро станал познат како предаде тупаница, со тупаница грчевито држејќи се за рака со јаже.

 55. Мелиса октомври 11, 2016 на 6:48 сум - Одговори

  Сакаше член! Може ли да ми каже што значи тоа кога жените имаат нивните чанти со двете раце пред своите препоните? Јас сум љубопитен за слика со семејството Трамп на сцена. Сите жени се тоа го правам во слика. Една од нив е цврсто држејќи нејзиниот зглоб со другата рака. Ти благодарам!! ?

  • Pam септември 17, 2017 на 9:20 сум - Одговори

   They are shielding their privates.

 56. Ана октомври 12, 2016 на 9:06 часот - Одговори

  многу интересна и просветителската член! Ви благодариме! Јас би сакал да прашам за навика која ја имам и тогаш дури и не ги разбирам. со моите раце се тријам со мојата бутовите круг, ретки и вертикално. Тоа значи нешто што? Јас би сакал да знам! благодарам однапред!

 57. sugarbum октомври 14, 2016 на 8:52 сум - Одговори

  Што се случува кога луѓето си подаде рацете заедно пред регион препоните и вид на само се одмори таму…?

 58. Шели Compton октомври 14, 2016 на 11:43 часот - Одговори

  Што е со прст Трамп што се гледа толку често посочувајќи нагоре?

  • Pam септември 17, 2017 на 9:21 сум - Одговори

   Authoritarian, unwilling to listen to others.

 59. Карен ноември 7, 2016 на 8:06 сум - Одговори

  Јас не може да се најдат никаде на интернет. Што значи тоа ако некој трие палецот и прстенот на прстот фино? Дали е тоа можеби евалуација? Исто така може да го показалецот (поблиску до телото, што значи пари или чувство?) Или средниот прст (нормално тркалање мал објект помеѓу палецот и средниот прст) или кутре (разговара за нешто тривијално?)

 60. cindy ноември 11, 2016 на 5:44 часот - Одговори

  Јас отсекогаш сум бил поставен во однос на јазикот на телото и гестовите со рацете. Сум забележал со години како
  често политичарите ги користат. Пред неколку години имаше една книга, напишана од страна на човек во Англија за
  рака јазик движење и тоа го објасни значењето. Таа излезе од печат и никогаш не беше
  препечатени повторно.

  • Pam септември 17, 2017 на 9:22 сум - Одговори

   Можете да го направите тоа сами. You don’t need a book. Just start observing people, види себе зборува додека гледа во огледало, работи како што. Гледајте што прават мали деца кога зборуваат или комуницирате.

 61. Лорен ноември 14, 2016 на 4:46 сум - Одговори

  Што значи молитва форма, но свртени надолу значи молам

 62. Лорен ноември 14, 2016 на 4:47 сум - Одговори

  Што значи раце заедно со сите прсти ја преминал средна молам

 63. Марија декември 14, 2016 на 3:27 сум - Одговори

  што е со дланките надолу, двете раце, над половината ниво, движат раце од страна на страна (со палците кон едни со други, но не ја допира, како што се заедно, освен, заедно) додека зборував со некој за некој друг?

 64. флуктуира декември 18, 2016 на 3:32 часот - Одговори

  Ви благодарам многу за вашиот напис, тоа е многу корисно.

 65. LilTeacher декември 28, 2016 на 7:27 сум - Одговори

  Што значи тоа кога во големо семејство собир се собраа заедно во кругот да се каже благословот, човек намерно се протега на индексот и третиот прст за clasping на жените на секоја страна од него, а не отворена дланка како и секој друг?

  • Pam септември 17, 2017 на 9:24 сум - Одговори

   измама. Или може да биде срамежливост. Или можеби се плаши од бактерии.

 66. Donn Нокс јануари 8, 2017 на 1:31 часот - Одговори

  Секогаш имајте на ум дека многу од овие гестови зависи од неколку фактори, контекст, етничката припадност, полот, ниво на свест за нив, и манипулација со нив за лицемерие. Скандинавските ќе имаат различен спектар на Латинска, или ориентални. Тие може да се научи со практиката, и така се злоупотребува за предност. Тоа нема да се применува измислена слики, како модни ревии или уметнички дела. Уметникот се разбира ќе биде да ги користите за да одговараат на својата цел, и така не се природна појава. Тоа е само во идентификување на вистински, спонтана реакција која може да се примени на вашиот дефиниции. Интересна тема, отворени за толкување, но затворена за негирање.

 67. Ајит јануари 9, 2017 на 3:22 часот - Одговори

  Тоа беше многу интересно да се прочита вашиот јазикот на телото знаци Член. Се согласувам дека ова е тешко да го совладате вештината, но на долг рок тоа може да донесе големи придобивки. Да бидат во можност да го прочитате луѓе во реалниот живот ви овозможува да ја преземат контролата на ситуации ќе се одржи во.

 68. Фабио јануари 11, 2017 на 6:01 часот - Одговори

  Имам забележано дека научниците, истражувачи и некои генијалци имаат овој тип на држење на телото во статии за научни списанија или секојдневниот весник. Дури и без да знаат лицата левораки или не сум забележал дека аспект: Понекогаш тие се одржи на левата лента, понекогаш тие се одржи десниот зглоб. Што е наменет чувство комуницирале со таква поза?

  • Pam септември 17, 2017 на 9:25 сум - Одговори

   Мачно со другите луѓе. интровертни.

 69. Сју јануари 28, 2017 на 12:49 сум - Одговори

  што значи: А "вид на’ Ред знак со прстите цврста и јасна и назад, лулка движење на зглобот, додека зборува на публиката?

 70. Абе февруари 13, 2017 на 3:49 часот - Одговори

  Верувам дека сте ги пропуштиле рацете на брадата гест и допирање со прсти.

 71. Марта февруари 16, 2017 на 1:41 сум - Одговори

  Што значи тоа кога еден човек го става на страната на палецот во усните и можеби дури и изклинвам со забите и прстите се потпира на својот храм со прстите малку ширењето?

  Ви благодариме Никола

 72. Џим февруари 26, 2017 на 1:25 часот - Одговори

  Здраво, Ник. Јас често се види профилот на слики на жените на датираат сајтови, во кои тие позираат со своите раце на колковите во класична “бремена или надевајќи ” држење на телото, но со показалецот на еден или дури и двете раце се подигне и посочувајќи нагоре. Понекогаш тие го прават тоа со скрстени раце пред нив, но не и во авто-заштитни начин (т.е. – не се гушкање), како да се обидува да се нагласи гест. Тие можат да бидат насмеани, зачадена очи или и двете. Јас сум го видел тоа со многу различни видови и етничката припадност, но најмногу во Азија и (Интересно) Латина жени. Се сомневам јас знам што тие се обидуваат да “рече”, но јас не сакам да донесувам заклучоци. да се кандидира пребарувања на гестот, текстот на описот поинаку, но да се добивање на резултатите покажува она што веќе го знаат за секој сличен гест, но не и на оние што јас се обидувам да се разбере. Секој имате било какви мисли?

 73. Емили Рот March 7, 2017 на 4:01 часот - Одговори

  Ве молиме да се идентификуваат она што се рече кога рацете се надвор, 10 инчи распаѓа, дланки се до, како да се обидува да се фати нешто што паѓаат од небо

 74. мов април 1, 2017 на 7:19 часот - Одговори

  Ви благодариме за споделување на сите овие информации поврзани.
  Сум видел слика на некои соученици, овие млади дами се слика фотографија на своите раце, меѓу нив имаше една таа беше премин прстите индексот и средниот прст, WHT ова може да ве mean.Thank однапред

 75. Томас Артур април 6, 2017 на 4:13 часот - Одговори

  Трамп го прави ова често кога тој е несреќен во едно интервју и јас сум љубопитен за тоа. Палецот на палецот, дофат на прстите, голем јаз меѓу дланките, и прстите се укажува надолу. Јас може да се погоди за Фројдовата толкување, но има повеќе да се?

 76. Пат април 7, 2017 на 11:27 часот - Одговори

  Можете ли да ми кажете што може да значи дека кога ќе се направи коментар и на друго лице, дели раката и назад?

 77. NombresarioVicki Glez мај 1, 2017 на 6:40 сум - Одговори

  добро утро, што значи ставање на палецот во вашиот џеб со другите прсти надвор?

 78. Бун мај 14, 2017 на 6:55 часот - Одговори

  благодарение на Nic, Имам забележано луѓе кои се соочуваат со паднат возило, ако тие не се механички наклонети, тие само ќе стојат таму збунети,
  ќе се стави палецот и показалецот на брадата “размислуваат што да прават”, или “се прашувам што може да се направи за да го поправам”. Мислам дека тоа е вообичаена работа што правиме кога сме “размислување каде точно да се започне” на голем проект или задача вклучени? Исто како статуата на “мислителот”, смеење на глас!
  Интересни за читање со коментари вклучени. Не знаев дека има многу што ние се види и не, некои ние се разбираме кога луѓето ги прават, а некои од нив воопшто не се свесни за тоа или земе здраво за готово. Бог да те благослови.

 79. JCB јуни 27, 2017 на 1:21 часот - Одговори

  IArms раце? Иритира оган надвор од мене, кога мојот сопруг го прави тоа, а ние се има дискусија. Ме тера да се чувствувам како тој е несреќен, не сакаат да ги слушаат моите идеи, и емотивно затворен. Ние го дискутирано многу пати, а тој вели дека е “само удобно начин”. Јас не знам дали тоа е слушање гест или што значи тоа. исто така,. Кога другите го гледаат Sittin или стои на тој начин, тие ме прашуваат дали тој е луд.

 80. Parvez јули 5, 2017 на 3:39 часот - Одговори

  Никола, Што е со поставување на дланка рамен на стомак, додека стои и да разговараат?

 81. Jenny Симпсон јули 14, 2017 на 8:12 сум - Одговори

  Многу интересни и направи многу смисла, она што го прави во меѓувреме, кога некој е секогаш можете притискање на раката кога се зборува за вас сестра ми го прави тоа во секое време

 82. Сју Младите јули 27, 2017 на 4:40 часот - Одговори

  Неколку месеци наназад. Јас забележав беше држи рацете во начинот на кој ќе се дружат со религиозни народни – во висина на половината со една рака лабаво cupped во другата дланка -both најголема – и со палците лабаво преминал низ горниот дланка. Јас го правев целосно без реализација на тоа и тоа беше прилично ме нервира секој пат кога би сфатив јас би го сториле тоа. Еден пријател коментираше за тоа на крајот и рече дека тоа покажа бев многу задоволен и во мир со светот. Ова е точно, и контраст на тоа како работите биле со векови. Тогаш се сетив одамна дека ставањето на вашите раце како тоа намерно, кога ќе се нагласи или загрижени, ќе помогне да се смири.

 83. Bobbi септември 28, 2017 на 9:13 часот - Одговори

  Кога мојот сопруг се допре до моето лице не го употребува неговите прсти. Тој го прави тоа со грбот на прстите. Што значи тоа?

 84. Сем ноември 19, 2017 на 4:59 часот - Одговори

  Јас не мислам дека сите овие се вистински. Секогаш имам ладно, лепливи раце… но тоа не значи дека јас сум напната 24/7!! Јас само треба ниска температура на телото на мојот раце / нозе

  • Никола Fradet ноември 20, 2017 на 2:53 часот - Одговори

   Ниту еден од овие значи истото 100% од времето. Вие треба да сметка за контекстот. секогаш.

 85. Лука ноември 24, 2017 на 8:28 часот - Одговори

  Еј јас се најде истакнати личности, како луѓе на ајкула резервоар или Доналд Трамп steepling своите прсти. Јас имам направено ова и да се забележи на власта. Сепак, боли моите раце да ги задржи во таа позиција за толку долго. Исто така не clasping рацете наместо steepling направи некој изгледа потчинет или слаби? Дали clasping рацете укажуваат на тоа дека некој е верски и steepling укажуваат на тоа дека тие се секуларни и логично, па дури и не се религиозни?

 86. Сузан Cummins ноември 27, 2017 на 4:06 часот - Одговори

  Мојот сопруг неодамна започна враќањето на двете раце на секоја страна од градниот кош. Најчесто кога седечка положба. Јас сум го видел го направи тоа кога врска во кревет премногу. Тој изгледа како тој се случува да започне да го пилешки танц секој момент. Тој не знае зошто тој го прави тоа. Тој има многу стресна работа. Тој вели дека тоа мора да биде стрес. Но, неговата работа е стресна за 30 години. Не можам да дознаам зошто тој ќе започне оваа сега.

 87. Nombresariosonia јануари 13, 2018 на 2:47 сум - Одговори

  Hola Nicolas. Gracias por el articulo. Me gustaría preguntarte que significa golpear el lateral del puño con la mano abierta. Sería el movimiento de lo que en lengua de signos llaman el escultor.
  Muchas gracias y feliz día.

 88. Erik февруари 4, 2018 на 3:49 часот - Одговори

  Hei Nicolas
  Да се ​​спомене дека ако човек има својата лева рака (веројатно во зависност од тоа дали некој е оставена- или десен) џеб од панталоните за време на предавање, може да симболизира дека лицето е опуштена и сигурни.
  Но, зошто да не може да се гледа како арогантен ако некој оди со левата / десната рака во џебот од панталоните му при одење или во разговор со други луѓе?
  Mvh Erik

 89. Џон В Трансферот февруари 23, 2018 на 9:56 часот - Одговори

  Здраво Никола, Имам едно прашање. Додека присуствувал на состанокот, ќе се најде некој со една рака лежи на дланка табелата долу. Од друга страна е на брадата со дел од прсти е покривање на устата. Што значи тоа?

  Благодарам однапред.

 90. Џејмс March 18, 2018 на 8:18 сум - Одговори

  Никола, Оној јас мислам на е многу блиску до Steepling…еден. Можете да ги види во прошетка Comey за неколку occasoions.. Јас сум го видел најмногу да го направите со скромниот мажи и жени кои се верува cn, кои се искрени и forthwright. swys знакот сум скромен човек и јас одиме wuth сета понизност. Сум видел Хилари се направи FW пати и други… Мислам дека тоа е знак на моќ меѓу моќен..

 91. Адам април 5, 2018 на 8:00 сум - Одговори

  Дланки и со кои се соочува градите elbos свиткана. Назад на рацете на публиката.

 92. Анан април 9, 2018 на 10:55 часот - Одговори

  Здраво
  Ми се допадна статијата, но јас само едно прашање
  Во последно време се трудам да се стави моите раце зад мојот грб, но држете моите тупаници навистина тесни заедно (зад мојот грб) и знаев дека тие имаат договор значења, па сакав да прашам за вашето мислење

 93. Јода април 25, 2018 на 11:32 часот - Одговори

  35 години. во спроведување на законот. Десетици десетици интервјуа. Steepling ми секогаш се покажа како некој се обидува да се покаже правдата. Понекогаш тие се покажа како искрен, други времиња
  Подоцна се покажа дека само се обидува да ги убеди властите во лага е вистина. Како во ” кои, ме?”
  Не сум виновна! Мојата следна прашање е обично ” Невин за она што?”

 94. Тимо април 30, 2018 на 5:51 сум - Одговори

  јазикот на телото се смета за 50% на пораката испратена во комуникацијата услови. Ова е важно и за испраќачот и примачот.

Остави коментар