Како да се создаде висок Конвертирање Optin страница со ClickFunnels

ПОСЕТА НА СЕГА CLICKFUNNELS:
http://www.nicolasfradet.com/clickfunnels

Добие оваа Optin Бесплатни:
http://www.nicolasfradet.com/free-funnel

Проверете го мојот CLICKFUNNELS ПРЕГЛЕД:
http://www.nicolasfradet.com/clickfunnels-review/

 

[препис]

 

Еј, тоа е Никола и тука е како да се создаде висок конвертирање на тргнете во страната од ClickFunnels во само две минути.

Еве јас сум во мојот ClickFunnels табла. Јас имам сите мои инки изнесена. Ако сакам да се додаде уште еден и да се создаде една од нула, Одам да само кликнете на “Додади ново”.

This is a raw transcript of the video without major alterations for readership. За да дознаете како најдобро да се создаде страница optin со ClickFunnels, simply watch the video directly this page or on Youtube тука

Изберете го типот Инка & шаблон

Ова е многу едноставна. ClickFunnels ме праша што вид на инка Сакам да се изгради. Јас може да се соберат или пораки, го продаде производот, биде домаќин на webinar. очигледно, може да се прилагоди на овие. На инка може да се целосно прилагодени. Можете да почнете од овие. Тоа се изложува на клучните страниците кои се прилагодени со овие видови на Инките. Можете да почнете со целиот инка од нула, или можете да почнете со овие шаблони, а потоа преструктуирање на инка, како сакате.

Тргнете во страната, очигледно, е прилично едноставна. Тоа е страница каде што јас ќе одам да се соберат е-мејл и потоа благодарам страница да се каже “сите се добри” или “тука е вашата ebook” или што и да се нудат на вашиот одлучат во страница.

Одам да се даде оваа име, “Тест Откажи Во”. Како табулаторот група … Овие начини да се група вашите инки заедно, па ако имате повеќе бизниси … Може да се види имам неколку веб-сајтови тука. Неколку инки за секоја. Можам да ги заедно група, ако тоа го прави смисла.

за мене, Одам да го задржи празно за сега. Во суштина, ClickFunnels се случува да се изгради на инка, која како одлучат во инка, како е-мејл фаќањето на инка, ќе се состои од два чекори. На тргнете во страната, а потоа благодарам страница. Имате чекори тука на левата.

Првиот чекор е да изберете шаблон за тоа одлучат во страница. Можете да ги видите сите шаблони кои се сите слободни со инки. Тие доаѓаат со ClickFunnels. Можете да видите има еден куп од нив веќе одбележан. Значи, тоа навистина зависи од тоа колку информациите што сакате да се прикаже на овој одлучат во страница. Ова е многу едноставна. Други имаат повеќе копија. Ова е повеќе од една статија со тргнете во на десната страна. Ова има видео на неа.

очигледно, сите овие, можете да додадете видео, можете да ги отстраните работи. Тоа е навистина лесно. Можете да почнете од образец што го прави повеќето смисла за тоа што се обидуваш да се постигне.

Има една Навистина ми се допаѓа. Мислам дека поради тоа што е, всушност, изградена од страна на тимот на ClickFunnels, па тоа е тим Расел Brunson е. Оваа, јас мислам, изгледа навистина добро и постигнува многу работи, па јас ќе одам да се започне со тоа еден.

Уредување на страницата за ClickFunnels

Како што гледаш, ClickFunnels во моментов е поставување на страницата. Кога сум подготвен да си замине, Јас може да ја уредите оваа страница. Одам да се оди до уредникот.

Уредник е навистина едноставен за користење, откако ќе се разбере колумни и сите елементи кои се тука. Во суштина, сето тоа започнува со зелени кутии. Зелени кутии се големи Купишта на информации. Можете да додадете колку што можеш. Можете да ги клонираат. Можете да ги зачувате. Избриши делови од него.

За секоја од овие може да се, на пример, додадете горната маргина. Ќе видите што ќе се памети. Можам да додадете позадинска слика. Можам да кажам колку е широк тоа се случува да биде. Ако тоа се случува да биде леплива до врвот. Ако јас одам да сакате да се создаде, на пример, леплива лента на врвот на страната за продажба на страница, што би имало смисла. боите, Соочи.

Има некои напредни работи колку што агол радиусот на елементот. Можете да ги анимира некои работи, така што тие се појавуваат на одредено задоцнување.

За ова, Ќе го оставиме како што е. Ако тоа беше мојот сопствен производ, можеби сакам да tweak насловот. Можеби сакам да поставам свој логото. Ако сакам да испратите логото, тоа е навистина лесно. Јас само кликнете на овој елемент. Јас може да го промени имиџот тука од качувањето директно ClickFunnels. Тие се случува да се биде домаќин на сликата. Тие се случува да го направат. Можам да додадете некој текст оптимизација.

Можете да додадете некои набљудување и границите на сликата ако сакате, било која слика, во основа, што ќе ги додадете ClickFunnels.

Одам да го подеси насловот. Како што гледаш, tweaking насловот е навистина, навистина лесно. Да речеме дека сега тоа не се случува да биде “108 Докажано Сплит тест Победниците”, Можеби тоа се случува да биде “101 Начини да се совршен 6 Пак Ab”. Тоа има смисла?

Во ред. Да речеме дека тоа е мојот одлучат во кука, тогаш можам да додадете под наслов. Јас може да го промени имиџот, очигледно, на книгата што јас се обидувам да се [нечујни 00:04:57], промените било копија овде, било парчиња и делови тука, било кој дел на самата страница.

Како консултант за оптимизација на имплементацијата, Јас не сум голем фан на “достават” еден, па можеби и јас ќе кажам “го добие сега”. Ми се допаѓа да ги додадете овие икони веднаш до текстот. Се чувствувам како да сум се тестираат оваа а понекогаш и тоа додава малку на екстра umpf. Сум видел го додадете конверзии.

Да речеме дека јас задржи на тој начин и јас сум среќен со … очигледно, можете да ги промените боите. Можете да го промените изгледот. Можете да се движите книга на лево или што и да е.

Да речеме дека сега сум спремен да го одбрани. Ми се допаѓа овој образец, премногу, затоа што има сведоштва помеша во. Тоа е навистина лесно да ги видите.

Сега ќе одам да го прегледате овој нова страница. Можете да ја видите овде, има мојот нов наслов. Таа има нов повик за акција која го сменив, тогаш тоа вели, “Внесете ја вашата целосна е-маил. Внесете ја вашата e-mail адреса.” Може да се види сето тоа е изградена во, така што ако некој завртки на овој горе, тие знаат точно каде што треба да се поправи.

Откако јас сум среќен со тоа, очигледно, тоа е се снимени и јас сум среќен со оваа, Јас треба да tweak уште една работа. Јас треба да се каже ClickFunnels каде што оваа е-мејл адреса и ова име се случува да одат. Одам да интеграции. интеграции …

Додавањето на вашиот Автоматски одговор да ClickFunnels

Јас сум постави веќе ми AWeber сметка да зборувате со ClickFunnels. Начинот на кој тоа е одбележан, ако имаш друг е-мејл услуги, провајдер Автоматски одговор, како што се AWeber, getresponse, MailChimp, го именува, тие доста сите го поддржуваат.

Можете да одат на вашиот интеграции. Откако сте го направиле тоа веќе … Можете да ја видите овде, Имам AWeber како опција. Како интеграција, Јас може да се интегрира во листа дека јас сум веќе изградена во мојот AWeber сметка. Да речеме дека тоа се случува да биде ClickFunnels. Сега, вели, “Еј, ќе бидете поврзани,” па сите се добри.

Ова значи дека сега дека ако некој влегува нивното име и е-мејл адреса и кликне “го добие сега”, тие автоматски ќе биде додадена на мојата листа AWeber. Ова е супер.

Патем, ако сакате да знаете, сето ова е autoresponse работи, за да може да се види како на страница ќе изгледа на мобилен уред. Ти всушност може да го смените делови од него. Јас може да се движат работите околу на мобилен што се случува да бидат поинаку прикажани на десктоп компјутери. Овие се сите нешта кои можете да tweak.

Можете да додадете СЛЕДЕЊЕ кодови за Google Analytics, Фејсбук пиксели, работи како што. Можете да го промените таг оптимизација, оптимизација за титулата. Одам да ја напушти оваа како што е, но тоа е прилично само објаснување.

Откако овој чекор … Јас сум среќен со тоа. Сум го спаси. Ајде да го зачувате повторно. Јас ќе се вратам во мојата инка. Сега е потребно да се избере благодарам страница. Јас не одам да се оди во целосна детали за тоа,. Ова е тргнете во. Сега ќе одам да отидете на страната за благодарност и јас одам да го изберете благодарност дефиниција.

Додадете благодарам страница на вашиот инка

Ова јас ќе одам да се направи супер лесно. Јас само ќе го избере првиот. Тоа е истиот процес, навистина, ако одите на уредникот, tweak на пораки, додадете некој вид на преземање така можете да ја испорача вашата ebook или што и вашиот давање далеку како се одлучат во.

После тоа, можете да tweak адресата на која овој инка започнува. Ајде да се обидеме да се види како тоа функционира. Можете да ја видите овде, Јас имам овој прв чекор. потоа, Одам да се оди со “test333”. Кога кликнувам “Земи сега”, ќе видите дека се случува да се достават. Одам да се што ви благодарам страница. Можете да видите дека малку анимација каде што тоа го прави малку повеќе ангажирање.

Сега јас сум на ви се заблагодарам страница. Јас може да кликнете тука. Ако јас сум го постави веќе, Јас можев да ја преземете ebook или што и да е, и, исто така, е додадена на мејлинг листата AWeber. Згора на тоа, Можам да го добиете вашиот следењето главната секвенца.

Тоа беше супер лесно, право? Замислете колку овој процес е доста лесен. Само поставување на ова во неколку … Вие не треба да не кодирање. Не треба да не дизајнер. Нема потреба да не се навистина ништо.

Можете да го вградите овие страници во рамките на вашиот WordPress блог, патем. Тие можат да бидат сосема лесна и да се чувствувате како да сте во рамките на вашиот блог. Вие никогаш не ја напушти самиот блог. Вие не се случува да се, на PO Сандаче ClickFunnel. Можете да го направите, ако сакаш.

Мислам дека ова е навистина кул. Мислам дека тоа го прави многу лесно за нас да се стопира овие пораки и да се создаде некои целни страници кои навистина изгледа добро.

Јас ве поттикнуваме да го пробате и да се обиде ClickFunnels. Ако сакате да имате истиот образец во кој јас сум ви даваат, тоа е платена дефиниција. Тоа е само еден во шаблони што ти го покажав дека платив за, затоа што мислев дека тоа изгледаше одлично и таа била изградена од страна на тимот Расел Brunson е, ClickFunnels.

Земете оваа optin инка бесплатно

Вие би можеле да го купат, ако сте член ClickFunnels, но исто така можете да го добиете бесплатно. Јас ќе одам да го споделам со вас. Ако одите на nicolasfradet.com/free-funnel, само провери на линкот под ова видео, Јас ќе им даде на оваа страница за да ви. Исто така има и две други инки можеби ќе сакате да го зграби.

Провери го. Супер лесно да се постави на тргнете во страната во ClickFunnels. Се надевам дека ќе ценат ова видео. Мислам дека е супер кул и замислете, ако се примени оваа за вашиот бизнис, ако сте биле во можност да го поставите страници како оваа, и Инките вака секој ден, колку тоа ќе значи за вашиот бизнис.

Јас ве повикувам да го провериш, и благодарност за гледање.

[КРАЈ препис]

 

Ако сакате да го прочитате комплетен и детален преглед на оваа алатка, едноставно Кликни тука.

   
ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
 
2017-05-15T15:52:47+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

Остави коментар