Притиснати Усни: Amost секогаш е знак на анксиозност или гнев

U.S. Р.. Ентони Вајнер, R-NY, говори за време на средбата во Градското собрание на високи центар Howard Beach понеделник, август. 10, 2009 во Квинс, кварт во Њујорк. Weiner addressed concerns on how seniors will be affected under President Obama's health care reform. (N.Y. пост: Чад Рахман)

Кога ќе се чувствуваат вознемиреност или лутина, еден од екрани кои сите ние се направи за да ги потиснат овој страв е да притиснете нашите усни заедно. You can see in Anthony Weiner's picture here that his lips have completely disappeared. Тие се стркала во устата и се притиснати со голема тензија.

Забележете исто така дека тој се обидува многу тешко да ги маскираат своите непријатност со насмевка (може да се види еден суптилен забавни насмевка), but the lips don't lie. Тој е непријатно, можеби лути, и сигурно не е во многу добра состојба на умот.

Види за овој приказ, ќе го видите многу често.

   
ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
 
2015-02-11T03:33:50+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

Остави коментар