Око Јазикот на телото – што Учениците & Веѓите ти кажам

Тие велат дека очите се прозорци на душата, и дека тие се. Кога и да разговараат со луѓе, нашите очи да каже многу за она што ние сме размислување, или чувство во тоа време.

Интересно, што е со нашите очи кои ги прават повеќето судови за луѓе кога ќе се разговара со нив, сепак тоа е истиот очи кои изневери нашите чувства и пресуди. Иако постојат многу конвенционални објаснувања на јазикот очи тело, поголемиот дел од времето луѓето се разбере однесувањето на вашиот интуитивно, често дури и потсвесно. Но се уште постои потреба да знаат некои од овие конвенции.

Дали некогаш сте се знае зошто, на пример, клубови и романтични ресторани се обично слабо осветлена? Вистината е дека ова има многу да се направи со очите.

ученик дилатација

На ученик е оној дел на окото што едноставно немаат контрола над. Кога сте возбудени, проширува ученик, автоматски. Ова е исто нешто што се случува кога жените се привлечени од мажи, и обратно.

Од друга страна, кога е лут поради некоја причина, договорите за ученик. Ова е, исто така, автоматски и ние немаме контрола над однесувањето на ученикот во овој начин. Па, барем не свесно.

Кога ќе се погледне во нечии очи, тоа е лесно да се забележи дали тие се возбудуваат или воспалена. Можеби познатиот романтично дело "загледан во секоја други очи" дава доверба на оваа мисла. Луѓе кои се привлекуваат едни со други се славно познат да се направи на "загледан во едни со други очи". Но, непознат за нив, она што тие го прават е во потрага по знаци на ученик на дилатација.

Учениците, исто така, ќе се шират, ако едно е во темна, или слабо осветлена средина. Чувствата и ставот на лице во ова време нема никакво значење на овој дилатација на учениците. Сепак, на друго лице, ќе се појави да се биде возбуден или возбудени само затоа што на учениците им се поголеми. ова, во основа, е идејата зад слабо осветлена ресторани и клубови, и тоа функционира добро.

Можеби ќе може да сакате да го наречеме манипулација, или измама со оглед на тоа што секој ќе изгледаат среќни и возбудени, кога всушност тие не може да биде, но тоа навистина зависи од вашата перспектива на работите. Вистината е дека од почетокот на времето, слабо осветлување е познат да биде совршен за поставување на романтична ресторани.

Значи се погледне на жена над, во која слика да ти се најде поатрактивни?

(Јас сум подготвен да се обложи дека тоа е во слика #2 -> каде зениците се проширени)

Што веѓите Кажи ни

Актерката Ума Турман прикажува секси изглед користејќи ги крена веѓите.

Тоа не е само за учениците кои се експресивен на чувствата на една личност. Веѓите, исто така, може да каже многу за вас при комуникација. Кога и двете се крена веѓите, на пример, тоа е индикација на стил, понекогаш се поврзани со емотивен, особено кај жените.

Многу познати личности слики, или женски модели на капаците на списание, се земаат со крена веѓите. Од овие фотографии обично се привлечни за мажите, можеби можеме да кажеме дека ги крена веѓите премногу се романтични. Па, ако сакате да го испратите вашиот дечко се слика на тебе, што и може да се разгледа подигање на веѓите малку. Всушност, Шансите се дека веќе го направи сето ова време, несвесно.

Ги подигна веѓите и ги спушти очните капаци се направи совршена комбинација. Намалување на очните капаци покажува многу емотивен, Понекогаш она што се нарекува сугестивност. Луѓето кои го прават тоа обично се сметаат за исклучително секси страна на членовите на спротивниот пол, иако тоа е, всушност, бидејќи тие се чини да изгледа како полесен плен, дури и лабава.

Дури и во млада возраст, гнев се прикажува со пониски веѓи и блескавите очи.

Намаленото веѓите покажуваат токму спротивното. Тие се даде на изгледот на орган, агресивност и доминација. Ова е обично поврзан со строг шеф на работа се бара и префрлува неговиот персонал. Поблиску до дома, сметаат родител казнување на нивните деца. Тие речиси сигурно ќе го намали веѓите.

Човек не може да им помогне, но се спомене дека јазик иако очите на телото се важни, тоа е лесно да се заведени.

За повеќе точни разбирање на комуникација, perhaps it is important to understand all elements of communication because you will have to analyse a number of gestures in order to make a sound judgement. Исто така е важно да го фати контекст на комуникација, и физички и на друг начин. Some behaviors mean different things in different contexts, и тоа е лесно да се разбереме погрешно лице.

ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
2017-05-02T14:58:01+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

Остави коментар