10 Кажам-приказна знаци вашиот дечко е мамење

Еден од најстрашниот мисли што се случува во внатрешноста на умот на една девојка е дека нејзиното момче може да биде изневерување. Постојат неколку знаци вашиот дечко е мамење, но повеќето девојки имаат тенденција да ги гледаат и тоа е голема грешка. Ако сте почнуваат да се чувствуваат како нешто се случува и да не се чувствува како тој се целосно верен, тогаш сте најверојатно точни. Еве десет знаци вашиот дечко е мамење на вас.

помалку Зборувајќи, Повеќе време, освен

Откако ќе почнете да се чувствувате како момче нашите, а ќе има некои време, освен наместо да зборуваат за вас, тогаш тоа може да биде време да се мисли. Сепак, не мислам дека во текот на процесот и едноставно мислам дека тој е мамење. It is always a good idea to give him his space but once you start to feel like he “likes” his space and he doesn’t want to spend time, тогаш можете да бидете исплашени.

Тој се двоуми да ви даде својата Телефон

Иако тој може да имаат право на својата приватност, често пати постојат некои совети кои едноставно се покаже дека тој може да се крие нешто. Еден од оние очигледен совети ќе биде крие неговиот телефон кога ќе прашам да игра на него. Еден поголем совет е ако кога ќе ги прашате за телефонот, тој има тенденција да избришете неколку нешта, пред да го раце да те. Ова е голем знак дека тој може да се обидува да се скрие нешто од вас.

Тој е секогаш со неговите пријатели

А човек дефинитивно може да има момче пријатели и не треба да навивач надвор ако тој излегува со неговите пријатели за неколку пијалаци. Сепак, треба да почне да се размислува дали тој повеќе би сакал да ја поминат ноќта со своите пријатели, наместо да останат дома и гледањето на некој филм со вас. Ова сигурно е знак дека вие двајца почнуваат да се оддалечуваат.

Тој почнува да едноставно дејствува Различни

Еден од најпознатите очигледни знаци вашиот дечко е мамење е од страна гледајќи како тој да дејствува. Ако тој дејствува малку поинаку, тогаш треба да биде јасна со него и да го прашате. Ако вашиот дечко ќе почне да се двоумите за неговиот одговор, тогаш треба да се праша дали нешто не е во ред. Тоа едноставно не е достоен за тоа ако има човек кој едноставно не може да биде искрен со вас.

Менување хоби или рутини

Ако вашиот дечко ќе почне да се промени неговата секојдневна хоби или рутини, then this might be a sign that he is in a “new stage” in his life and there might be someone new. Иако промената на хоби дефинитивно не е сигурен знак дека вашиот дечко е мамење, драстична промена може да значи нешто.

Тој почнува да поминуваат повеќе време на интернет

На интернет е лесно една од најпознатите примамливо места во светот и ако вашиот дечко попрво би ги потрошиле часови на компјутер, тогаш тој може да се прави нешто друго, покрај читањето му е-маил. На World Wide Web, има направено тоа полесно за луѓето да се поврзете и hooking со некој стана полесно од било кога. Бидете сигурни дека ќе се отвори со вашиот дечко во врска со она што го прави на интернет, бидејќи тоа е местото каде да почне со повеќето проблеми.

Дружење со нови пријатели

Вашиот дечко нови пријатели, секако, е проблем, но треба да се види дали постои некој вид на тренд или морничаво чувство. Ако вашиот дечко пријатели се претежно девојки, тогаш ќе имаат право да го доведуваат во прашање и праша дали нешто се случува,. Откако вашиот дечко почнува да се направи нови пријатели, тоа само може да биде еден од знаците вашиот дечко е мамење на вас.

Кои не се целосно искрен со вас

А лежи момче лесно може да биде дечко мамење, бидејќи тие се во можност да легне со тебе и да се направи приказни. Откако ќе почнете да се види дека тој те лаже, тогаш е време да почнат да размислуваат за да се пресели на, бидејќи тој може да лаже за ништо. Ова е сигурен знак дека нешто може да се случува и ќе имаат право да се чувствуваат овој начин. А човек кој може да лаже за мали работи дефинитивно ќе имаат можност да го стори тоа за поголеми нешта.

Фаќање на него лаже за мали нешта

Little “white lies” can slowly become very big and so you should always address what these white lies are and then be blunt with him. Нека знаат дека нема да се справи со малку лаги, бидејќи тоа не е како сакате врската да биде. Иако овие мали лаги може да изгледа како тие не се толку голем за договор, тоа треба да биде црвено знаме за вас и вашата моментална состојба со него. (За да дознаете моќни техники за да биста него лежи проверете го мојот ebook продаваат тука.)

Вие само треба Чувството

Повеќето девојки само едноставно ќе се чувствувам како нешто не е во ред и ова е местото каде што треба да им верувате на вашите инстинкти. често пати, најголем знак вашиот дечко е мамење се наоѓа длабоко во. Ако сте почнуваат да го имаат тоа чувство во стомакот дека нешто не е во ред, не плашете се да нека знаат и го праша дали нешто не е во ред. Можете најчесто ќе се чувствуваат оваа страна или да гледаш нешто различно за него или едноставно не се чувствуваат удобно.

Најдоброто нешто што треба да направите кога ќе се почнуваат да видите некои од овие знаци е да разговарате со вашиот дечко и бидете сигурни дека тој е да се биде искрен со него, но во исто време, се биде искрен со него исто така. Нека знаат како се чувствувате и бидете сигурни дека тој е да се биде отворен со вас. Најлошото нешто што можете да направите е да се игнорира чувство и се надеваме дека тој не е мамење. Ако тој гледа дека не се грижат, тогаш тој само може да продолжи да играте за будала и тоа може да биде најголемата грешка што може да се направи. Обидете се вашата најдобра да ги задржи овие знаци во умот, така што може да дејствува веднаш. Со овие знаци дека вашиот дечко е мамење, ќе бидете во можност да се види тоа ќе се случи милји далеку.

ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
2015-05-30T14:30:49+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

4 коментари

 1. sally октомври 26, 2013 на 11:10 сум - Одговори

  I have a feeling my boyfriend of 4 years is cheating.. alot of these signs!! Oh gosh!

 2. Olive Newton јули 29, 2015 на 10:54 часот - Одговори

  Дали мислите дека вашиот дечко или сопруг е мамење на вас? Ајде најдобрите женски ПИ на земјата да ви помогне да се дојде до дното на тоа. Ние сме снимањето на новиот ТВ пилот и да се бара да им помогне на. Ве молиме испратете порака dana_lillie@discovery.com за повеќе детали.

 3. Регина октомври 22, 2016 на 8:54 сум - Одговори

  Јас сум споделување на ова сведоштво, бидејќи некој таму може да има истиот проблем,Сум многу среќен денес, бидејќи јас бев има непроспиени ноќе, бидејќи единствениот човек што некогаш сум ја сакам во мојот живот ме остави за друга жена,се обидува да го добие назад се сретнав со ова сведоштво без линија на жена наречена Catia и таа ми рече некој наречен Д-р ehimen и помогнал да се врати нејзиниот љубовник. Зедов скокови на верата и контакти со д-р ehimen и тој, исто така, донесе назад единствениот човек што некогаш сум сакал да me.I'm толку среќен споделување на оваа сведоштво,един ќе стигнат до него преку неговата е-маил: д-р ehimenspelltemple@hotmail.com и верувајте ми кога оделе да го направи среќен.

 4. Johne ноември 30, 2017 на 10:30 сум - Одговори

  HOW I CAUGHT MY CHEATING GIRLFRIEND
  I always knew my ex girlfriend was a cheat. нејзиното движење секогаш беше непредвидлив, но потоа, Бев далеку за распоредување. Тогаш наидов на човек кој ги продава gadget и тој ме запозна со еден хакер онлајн. Јас испрати пошта на него веднаш. Тој е најдобриот хакер што некогаш може да се замисли. Јас бев во можност да се добие докази за мамење мојот екс девојка преку услугата на Карни на +1 (954) 299-3106…Добив детални информации за нејзината тајна датира, повик логовите, Што апликација и другите и тој пробиени без физички пристап до нејзиниот телефон, Морав да му кажам не сме биле еден натпревар повеќе ... можете да контактирате со него исто така, помогна 2 други знам. 🙂

Остави коментар