10 Работи за мене

10 Работи за мене 2018-06-07T10:12:40+00:00
1. Јас сум консултант конверзија оптимизација – од 2001, Сум почна од нула – и се продаваат – 2 брзо растечки стартап. Јас сега се направи некои консултации со приватни клиенти тука а исто така и со Конверзии Експертите каде што сум оптимизиран страници за гламур списание, Лојд банкарска, Vimeo, луд јајце и други Fortune 500 клиенти.
OneHourConversionLift_logo

CRE_logo

NicolasFradet_speaker
2. Јас сум најдобро продаваниот автор, јавен говорник и тренер – Издадов бестселерот на покер стратегија. Сум бил тренер на покер играчи на покер ", раскажува" (види број 3…) од 2009 па дури и може да смета поранешниот Светската покер шампион меѓу моите студенти.
3. Јас се користат да се биде професионален покер играч – Јас заминав од мојата работа како инженер во 2001 да играте покер професионално (кој што го направив до 2008). Во текот на овие години, Играв во целиот свет, освои повеќе турнири во Лас Вегас, одигра против само за секој големо име про (Phil Hellmuth, Бери Greenstein, Хак семе, Чип Рис да го именува неколку) и беше еден од првите професионални играчи во Квебек
nicolas_fradet_poker
ФБИ
4. Јас сум експерт за јазикот на телото – Јас сум експерт за јазикот на телото (вид на спин оф на мојот покер дена) и изучува науката за раскажува со универзитетски професори, U.S. Полицајци и агенти на ФБИ. Јас им помогне на некои клиенти со своите презентациски вештини, како и откривање на луѓе кои не се комплетно искрен со нив.
5. Јас сум роден во Квебек Сити, Канада – и зборува француски и англиски јазик. По дипломирањето на колеџ, Се преселив во Монтреал, каде што сега живеат.
Квебек сајтот
3861420
6. Имам диплома во Геолошки факултет – од Универзитетот Лавал во Квебек Сити – не се обиде да се најде логичка врска помеѓу конверзии за оптимизација или јазикот на телото и геологија, Не можам да најдам на себе :-).
7. I'm a very lucky man – Јас сум среќно оженет, имаат голема жена, кој работи како професионален терапевт и клинички координатор за нарушување клиника аутизам спектар. Јас сум горд татко на две прекрасни момчиња.
слики
NHL-Колорадо-лавина-Montreal-Canadiens-850x560
8. I'm a HUGE hockey fan – Се игра хокеј секоја недела, and also coach my two son's ice hockey teams. Јас сум голем фан на Монтреал Канаѓаните. Оди Оди HABS!!!
9. I can hit a golf ball… Не, навистина!I have a 12 хендикеп во голф (иако играм помалку овие денови), и има освоено неколку "најдолго возење" предизвици - На врв снимен диск е 341 дворови.
NicolasFradet_golf
NicolasFradet_KISS
10. Се користи за да биде во KISS покритие бенд – Назад во колеџ, Јас бев еднаш пејачот на рок покритие бенд кој одигра почит Guns'n Рози и KISS (yep that's me to the left). I got to play Gene Simmons and even spit bloodI have pictures of that too, but I keep them locked in a safe 🙂 . We won multipleGong Showtype events playing these tributes. HINT: It was fun :-).