Clickfunnels Преглед – Изградба на Ultimate Продај Инка [2018]

ClickFunnels Преглед: Еве зошто Супер пазарот како Френк Kern, Дан и Хенри Расел Brunson Користете ClickFunnels секој ден да се изгради нивната онлајн инки:

– HITS –

 • Изградба на се што е во еден клик.
 • Нема поставување. Започнете со дефиниција. Уредување. Објави.
 • Не се потребни за кодирање. На таканаречени WYSIWYG едитор прави се за вас.
 • лесно & брза интеграција WordPress. (Значи вашите страници се хостирани на вашиот домен)
 • Еден од најдобрите Facebook заедница со 56,000 членови. (и пребројување на гласовите)
 • подобрувања чести софтвер (тие се навистина преамбициозно)
 • Неделен webinars и обука за зголемување на купувачи
 • Земете Мој 3 БЕСПЛАТНО “Направено за вас” Инките во Регистрирај се (Погледнете тука)
– промаши –

 • Мали кривата на учење (но добро вреди)
 • Not cheap but much less than other options (Плус ќе почне со бесплатен пробен период)
 • Основни Сплит тестирање (но доволно за повеќето пазарот)

Денес регистрација и да ми 3 “Направено за вас” инки (Погледнете тука)

2018 ClickFunnels Преглед

Дали е ова прв пат ќе слушнете за Clickfunnels?

Ако е, I’m not surprised.

Совет: It's not a scam! 🙂

Clickfunnels is the brainchild of master marketer Russell Brunson (author ofDotComSecrets“) and is somewhat of anunderdogwhen it comes to creating landing pages, инки, webinars and membership sites.

на “gurusmostly use either one or two programs: LeadPages or OptimizePress. Некои користат Инфузија Мека (we'll discuss this too). некои, други решенија, како Instapages или Unbounce.

Нема ништо лошо со овие услуги, но вистината е дека тие се МНОГУ ограничен во споредба со ClickFunnels. И можеби ќе биде оставајќи пари на масата ако ги користите.

(па можеби има нешто во ред со нив!)

Тоа е како да живеат во 1 стан кога ќе може да се живее во апартман. Тоа може да биде доволно, и убава и сите, но јас не знам многу луѓе што ќе помине на Пентхаус.

така, додека други услуги ви помагаат да се изгради една страница, како optin или продажбата на страница, ClickFunnels takes it a step further.

Како и нивните име имплицира, тие ќе ви ХЕП Предмет целата своја пронајденl, од optin, на страница потврда, каде што може да се претстави “еднократна понуда” на исходот (каде што ќе обработиме уплатата) и сè друго во меѓувреме. И потоа, по продажбата, можете да испратите вашиот нов клиент е-маил, па дури и на вашиот ClickFunnels област членство.

Исто така, ќе бидат во можност да се изгради инки за

* Целата продажба инка
* лансирање на производ инки (како Џеф Вокер)
* членство сајтови
* во живо webinars
* Replay webinars
* И се разбира… Optin страници

Без било кодирање!

Како ќе се размислува за изградба на свој страници, Останува прашањето,: Clickfunnels е подобро од Leadpages? или OptimizePress?

Според мое мислење, тоа е решителна да!

Јас ќе ви кажам зошто во еден момент…

но, прво, види мојата видео ClickFunnels преглед тука за да навистина се разбере она ClickFunnels прави и колку е лесно е да се изгради целиот инки со него:

И навистина да се добие она што оваа е за ClickFunnels преглед, види ова видео од основачот Clickfunnels, Расел Brunson:

така, ако сте болни и уморни од плаќаат илјадници долари секој месец:

 • веб-страница хостинг…
 • Целна страница на софтвер…
 • E-mail Автоматски одговор…
 • Сплит тестирање на софтвер…
 • Автоматски Webinar софтвер…
 • Филијалата на софтвер…
 • Софтвер членство на сајтот…
 • Photoshop…
 • WordPress…
 • програмерите…
 • дизајнерите…
 • Веб-администратори…
 • Плус, еден куп Повеќе…

За среќа, постои решение.

Тоа е Clickfunnels.

Но, јас не сум само ќе ве фрли во насока. Наместо тоа, јас ќе одам да ви даде многу во-длабочината на Clickfunnels преглед и туториал.

моето “Безрезервен” Clickfunnels Преглед & Почетен курс

ClickFunnels има голем број на функции, но јас ќе одам да се држиме со она што сте веројатно во потрага по првата:

 1. Колку е лесно е да се изгради својата прва инка со ClickFunnels (Самата алатка)
 2. Видовите на Инките ClickFunnels помага да се изгради
 3. ClickFunnels vs олово страници vs Рационализирајте Прес
 4. ClickFunnels цени – И тоа е достоен за тоа?
 5. Мојата бонус кога ќе се обидат ClickFunnels денес

Значи тука се:

преглед #1: Како да се изгради Доходно инки со ClickFunnels

Во првиот дел на овој преглед Clickfunnels, ние си оди за да се зборува за себе Инките.

Тоа е доста “небото е граница” кога станува збор за мапирање на вашиот инка. ClickFunnels е многу разноврсна алатка, и тоа е прилично лесно да се создаде голем број на уникатни инки, така што совршено се вклопува во рамките на вашиот бизнис.

на пример, еве неколку инки може да се изгради:

Инка Совршен Webinar

Webinars се топли во моментот. Веројатно сте ги виделе во текот на вашиот Фејсбук feed.

Зошто е тоа?

Бидејќи тие нудат еден тон на вредност за вашата публика, тие ќе се изгради до како авторитет и доверлив советник, и кога ќе завршиш десно, може да внесе некои итност и социјална доказ, па можете да ги продавате производ или услуга лесно.

Градење на webinar инка со ClickFunnels е многу лесно.

Ако се тесни за време, ClickFunnels има пазар со пред-изградена инки така може да се купи еден (прилично поевтино) и едноставно изберете го тоа брзо.

(проверете го мојот ClickFunnels бонус подолу за да добиете свој инка бесплатно)

Дури и ако почнете од нула, можете да имате регистрација страница webinar, страница за конфирмација, и реприза страници на сите постави рок од еден час.

За лансирање на производ инка (Џеф Вокер стил)

Џеф Вокер е интернет продажби и автор на “Формула за лансирање на производ” многу популарен 4-чекор секвенца да започне било производ или услуга. (Силно го препорачуваме)

Без да навлегуваме во детали, неговата 4 чекор видео план ви помага да се создаде маса желба за вашиот производ или услуга, со давање на вредност во однапред, и вие на донесување “оди до” лице за вашата публика.

Сето тоа додека одгледување на вашата е-мејл листа.

И ClickFunnels има специфична инка пред-изградена за да го прават токму тоа.

Види ClickFunnels во акција:

ClickFunnels ви се опфатени!

Тие имаат подесување инка за кој било од горенаведените инки. Тие дури имаат инка за автоматско webinar. Ова значи дека можете да го снимите вашиот webinar и го постави за да се повтори. Ако само сакате да се изгради вашиот претплатнички листа, има инка за тоа премногу. Изберете инка ви се потребни со цел да започнете:

clickfunnels-додаток нови инка

clickfunnels-изберете-инка-тип

Откако ќе ја изберете типот на инка сакате да се изгради, вие сте еден клик далеку од тоа tweaking па се вклопува во вашиот бизнис и пораки:

ClickFunnels Преглед: уредникот

потоа, во вашиот инки табла, ќе ги добиете сите статистика треба, па можете да видите колку добро е претворањето на целиот инка:

ClickFunnels Преглед: статистика семафорот

Ајде да се движи кон вториот дел од прегледот Clickfunnels.

преглед #2: Clickfunnels vs LeadPages

Следниот чекор во оваа ClickFunnels преглед, е споредување на конкурентите.

Одам да се занемари OptimizePress како опција тука, едноставно поради тоа што е многу помалку робустен и флексибилен од Clickfunnels или LeadPages.

Кога јас прв пат почна да продава онлајн курсеви, тоа е решението го одбрав. Но, тоа беше речиси 10 Пред години.

Проблемот со OptimizePress е дека без разлика колку прилагодување ви направи, се уште се ограничени со тоа што се во средина на WordPress. Значи секогаш има ограничувања на она што можете да направите.

И тоа станува многу поголем проблем кога ќе се бара да се контролира искуство на количката.

со ClickFunnels, сето тоа е вграден во. Со OptimizePress или LeadPages, тоа е само не е можно да се направи, освен ако не се интегрира со друго решение.

Тоа се рече, со сите средства да се провери од OptimizePress тука. и LeadPages тука.

Инките наспроти еден страници

На голема разлика помеѓу ClickFunnels и LeadPages е способноста да се изгради – и целосно да се прилагодите –целиот инка.

Ова значи, ќе се контролира. Уште поважно, тоа значи дека може да се следи сè.

Ако еден од вашата страница е на ниско ниво, и да ве чини води или продажба, можете да го tweak додека не се претвора.

Размислете за тоа колку е важно ова е.

Нема ништо повеќе фрустрирачки отколку да имаат висок конвертирање на продажбата страница, но потоа кога ќе се испрати на корисниците во текот на исходот на друга платформа, но нивните исходот не е оптимизиран и убива продажбата.

И дури и ако тие се тестираат работи и имаат оптимизирана нивниот процес, тоа веројатно ќе се претвори подобро да се биде во можност да се покаже релевантни сведоштва во врска со вашиот бизнис, или било која друга доверба градежни елементи, кои обично не можете да направите на други платформи.

Размислете Paypal… Можете да додадете вашето лого, но тоа е тоа.

Како консултант за оптимизација на имплементацијата, Сакам да бидам во можност да ги тестираат сите страници, и ги оптимизира.

Има само нема начин да го направите тоа без ClickFunnels.

Дури и ако сте на e-commerce платформи како Shopify или Биг трговија, сеуште можете да ги интегрираат со ClickFunnels и да го процесира вашето одјавите.

Плус, можете да додадете “цел удари” (во основа на upsell пред касата), и традиционалните “Еден нуди време” upsells.

Значи, во мојот ум не постои конкуренција тука, ClickFunnels е начинот на кој подобро од олово Страна. Период.

Еве еден брз маса за да се илустрира оваа:

Преглед на ClickFunnels и LeadPages

Гледајте што Лиз Бени има да каже:

“…Сум бил градење од мојот нов инка во внатрешноста на Кликни инки, и после тоа го правам, дури и идејата за користење на било што друго е застрашувачка за мене.

Би требало да имаат софтвер за членство, целни страници, цел форми и се уште да дознаам како да ги врзува заедно. Јас никогаш не ќе мора да одат преку кој повторно поради Кликнете инки!” – Лиз Бени

преглед #3: Clickfunnels интеграции

Во овој дел од прегледот Clickfunnels, ние ќе треба да се погледне во тоа како другите популарни услуги се интегрираат со оваа услуга,.

Можете лесно можат да се интегрираат популарни платежни услуги и Автоматски одговор услуги на вашиот инки.

Тие дури и да работат со Infusionsoft, Воин Плус и лента - само за да именува неколку.

Значи, вие не мора да се грижите за префрлување даватели кога се користи Clickfunnels.

Ако не сте сигурни дали можете да се интегрираат вашите услуги во вашиот инка, само побарајте поддршка, но тука е добра листа на поддржаните провајдери:

ClickFunnels преглед на сите интеграции

ClickFunnels интегрира со сите ваши омилени алатки.

Интегрирање со ClickFunnels е навистина лесно.

Првиот чекор е да изберете провајдер што сакате да ги синхронизирате, и потоа внесете некои информации за да може да ClickFunnels “зборува” со API на давателот на услуги.

(сето ова е добро објаснето во docs, тоа не е комплекс на сите)

Е-пошта Авто Responders (Aweber, MailChimp, добијат одговор, итн)

Откако ќе го поставите вашиот авто-одговор, допаѓа Aweber, MailChimp или добијат одговор, можете да креирате листи за секој инка да се изгради во ClickFunnels.

Не постојат граници.

Така може да имаат 5 различни листи за вашиот 5 optin инки.

Ова го прави е голема за да им помогнам на понуди за вашиот различни целни групи во зависност од инка тие се одлучат-во.

Даватели на плаќање (лента, InfusionSoft, итн)

Исто така можете да ги синхронизирате популарни плаќање процесори со ClickFunnels така да ги задржи сите на вашите посетители во рамките на вашиот ClickFunnels инка.

Ова ви овозможува да се контрола на целиот инка, и не зависи од софтверот од трета страна која може или не може да биде оптимизирана добро.

(повеќето не се)

Ова значи дека може A / B тестираат вашите страници плаќање, и да се зголеми продажбата на себе, наместо на губење на продажбата со испраќање на посетителите на исходот што смрди.

This can mean thousands of extra dollars each year.

Совет: Ефективни А / Б Сплит тестирање со ClickFunnels

А малку надвор од опсегот на овој преглед ClickFunnels, но тоа е важно…

Велика пазарот подели тест.

Креирање варијанти за АБ тестирање е многу лесно во ClickFunnels.

А / Б Сплит тестирање е важно, бидејќи ви овозможува да видите кои страници или инки се preforming најдобрите. (Што значи повеќе продажба и профит)

Ако никогаш не сте го направиле било тестирање, Јас би Ви препорачуваме да го слушнете еден од моите епизода на вашиот прв тест AB тука.

Добрата вест е дека тестирање A / B е вклучена во ClickFunnels, и е многу лесно да се направи.

На големо нешто во врска со ClickFunnels е дека откако ќе се одлучи кој вид на инка сакате да се изгради, следниот чекор е да се изберете претходна дизајниран шаблон.

И постојат голем број на шаблони да избираат од.

Бидејќи сте веќе работат со дизајни, кои се препорачани од страна на тимот на ClickFunnels и малку докажани за работа, вие не мора да се почне од нула.

Кога ќе се направи со вашата страница и е подготвен да ја објави, можете едноставно да креирате варијација и уредување на самото место.

Потоа со помош на уредник на големиот ClickFunnels, тоа трае само неколку минути да се промени Копирање или преместување на елементи за варијација, и тие ќе се следи сè за тебе и да ти кажам, ако една од варијантите е над-конвертирање на други.

Ова ја елиминира било погодување работа, а особено ви заштедува еден тон пари, бидејќи водечките алатки за тестирање A / B се многу скапи. (i.e. Повеќето од нив се неколку стотици долари секој месец)

И не можете да го направите тоа на LeadPages стандардниот план на.

Никогаш не заборавајте дека ClickFunnels ви дава добра основа со шаблони, но на крајот, ќе мора да биде еден да дознаете што работи, а што не за вашиот бизнис и вашата публика.

Патем, копија игра голема улога на овој, but that's a subject for another day and a way outside the scope of this ClickFunnels review. 🙂

преглед #4: Clickfunnels цени – Вие добие она што го плаќаат за… МНОГУ!

Во завршниот дел од моите Clickfunnels преглед, ние ќе се разговара цените.

Очигледно тоа колку чини е голем дел за секоја одлука кога се гледа на алатки како ова.

ClickFunnels не е евтин.

план за палење $97 месечно.

Сепак…

До сега се надевам дека ќе може да се види колку е моќна ClickFunnels е и колку е лесно е да се справат со на дневна основа.

Јас лично го користам секој ден.

And I recommend it to all my clients.

Мое инки сите се изградени со ClickFunnels.

Тие изгледаат добро.

Тие работат.

И најважно од сè… Тие се генерираат приходи.

Секој месец…

Размисли за тоа, да се направи она што го прави ClickFunnels, ќе треба да се вработи на coder и дизајнер, плаќаат за WordPress додатоци и хостинг.

Плус со нивната функција тестирање AB може да се спаси $300 или повеќе месечно, затоа што тоа е она што сакаат другите решенија Optimizely и VWO наплаќаат.

Значи, ако сте болни и уморни од плаќаат илјадници долари секој месец:

 • веб-страница хостинг…
 • Целна страница на софтвер…
 • E-mail Автоматски одговор…
 • Сплит тестирање на софтвер…
 • Автоматски Webinar софтвер…
 • Филијалата на софтвер…
 • Софтвер членство на сајтот…
 • Photoshop…
 • WordPress…
 • програмерите…
 • дизајнерите…
 • Веб-администратори…
 • И еден куп Повеќе…

Кликнете ТУКА за да тест возење CLICKFUNNELS!

Тоа само може да биде најдобар одлука што некогаш ќе се направи!

Се надевам дека овој преглед Clickfunnels ви даде уште една опција за продажбата на инка.

Ако сакате да дознаете повеќе за Clickfunnels или да започнат webinar инка, одлучат-во инка, продажба на книги или започнете членство сајт, или само да го видиш за себе, можете да кликнете овде.

НЕКАКВИ ПРАШАЊА? Дали јас го пропушти нешто во овој преглед? Дозволете ми да знам во коментари подолу и јас ќе ви одговориме брзо!

Денес регистрација и да ми 3 “Направено за вас” инки (Погледнете тука)

резиме
Review Date
Reviewed Item
ClickFunnels
Author Rating
51star1star1star1star1star
   
ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
 
2018-04-26T10:38:06+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

11 коментари

 1. Ерин Картер април 9, 2017 на 6:42 часот - Одговори

  Здраво Никола,

  Една алатка ми се допаѓа со олово страници е “Водач кутии” Јас може да го вградите во рамките на мислења мојот блог. Можете да го направите тоа со клик инки?

  Ви благодариме..

  Ерин

  • Никола Fradet април 10, 2017 на 10:07 сум - Одговори

   Здраво Ерин,

   Да ClickFunnels има функција наречена “ClickPops” тоа е во основа ист како водечки кутии.

   исто така,, тие имаат текст optins (optin на листата преку СМС пораки) и “инстант optins” каде што само кликнете на линкот и се појавува optin.

   Се надевам дека тоа го прави смисла.

   Cheers,

   Никола

 2. Сем Tripss април 10, 2017 на 9:49 сум - Одговори

  Како clickfunnels споредуваат со Aweber?

  • Никола Fradet април 10, 2017 на 10:11 сум - Одговори

   Тие се повеќе комплементарни од конкурентите.

   со ClickFunnels, да се интегрираат вашиот Aweber детали, така што кога ќе добие optin, тоа е вметната во вашата листа е-мејл Aweber. Се работи навистина добро.

   Сепак, ако сакате да го преземе чекор понатаму, на ClickFunnels “Etison Suite” со Actionnetics, ќе се земе вашата е-мејл маркетинг да целина ново ниво, и прават работи што не може Aweber.

   на пример, тоа може да испрати пораки до различни олово во зависност од акција тој зема.

   Ако тој се отвора е-маил 1 но не кликнете, тој добива е-мејл 2. Ако тој кликне и да купам, тогаш тој добива е-мејл 3 наместо.

   Се надевам дека помага,

   Cheers,

   Никола

 3. Стивен Дебела април 18, 2017 на 5:09 часот - Одговори

  Велика преглед Ник.

  Брзи прашање: Што ми се допаѓа за Leadpages се сите шаблони кои изгледаат одлично и се обезбедени бесплатно од страна на платформа. Дали Clickfunnels, исто така, дека?

  – Стивен

  • Никола Fradet април 22, 2017 на 4:06 часот - Одговори

   благодарение на Стивен.

   Да ClickFunnels ви обезбедува со многу добар изглед шаблони.

   Јас сум во мојата ClickFunnels сметка сега и може да се смета повеќе 25 тргнете во Шаблони за да изберете од (сите слободни).

   И тогаш ќе ги имаат сите страници за продажба, webinar, Шаблони за членство сајт.

   На врвот на ова, ClickFunnels има пазар, каде што на пазарот да го продаде шаблони. Па ќе најдете повеќе таму, а некои се всушност ЦЕЛИОТ инки, па не само една страница.

   Се надевам дека тоа го прави смисла.

   Cheers,

   Никола

 4. Џеј Марк јуни 7, 2017 на 11:57 сум - Одговори

  Clickfunnels не е евтин, но таа работи и тоа е главната работа! Споредливи алатки понекогаш се поскапи и многу полошо во ракување.

  (Clickfunnels не е евтин, но тоа функционира и тоа е главната работа! Споредливи алатки се делумно дури и поскапо и многу полошо во ракување.)

 5. Alejandro Jose февруари 4, 2018 на 10:23 часот - Одговори

  Hola muy bueno.
  Estaría bueno si puedes armar un paso a paso de un funnel, es algo que no encuentro en ningún lado.

 6. Michael Habib јуни 25, 2018 на 12:01 часот - Одговори

  Es tu au Québec? J’ai besoin de parler avec qqn qui connaît le domaine des funnels, du affiliate marketing. J’ai un projet que je désir créer et j’aimerais partager mon idée avec qqn qui comprend ce domaine. Jai besoin d’un partenaire pour m’aider à réaliser ce concept au Québec.

Остави коментар