ClickFunnels: Што е тоа и вие да се грижите? (Совет: Да!)

ПОСЕТА НА СЕГА CLICKFUNNELS:
http://www.nicolasfradet.com/clickfunnels

Добие оваа Optin Бесплатни:
http://www.nicolasfradet.com/free-funnel

Проверете го мојот CLICKFUNNELS ПРЕГЛЕД:
http://www.nicolasfradet.com/clickfunnels-review/

 

[препис]

 

Еве го мојот се на ClickFunnels, што е тоа и зошто да се грижам, зошто да се грижите? Одговорот е да, но јас ќе објасни зошто во секунда.

Што е ClickFunnels?

Во суштина ClickFunnels е алатка инка градител, така што ви овозможува да се изгради целата инки. Можете да ги прилагодите на било кој начин сакате, било која форма или облик што сакате во зависност од вашиот бизнис, тоа што се обидуваш да го продаде и да се постигне.

Неколку примери тука дека тие се зборува на нивниот веб-сајт. Ако сакате да го продаде, на пример, книга, тоа би можело да биде производ, тоа може да биде ништо, навистина, имате нив доаѓаат можеби на страницата, на производот страница. Потоа внесете нивните информации за кредитна картичка. Потоа можете да ги испратите на целиот пакет на upsells и еднократен нуди, така што на крајот тие се на страната на благодарност.

This is a raw transcript of the video without major alterations for readership. За да дознаете како најдобро да се создаде страница optin со ClickFunnels, simply watch the video directly this page or on Youtube тука

Сите овие страници единствено може да се постави во ClickFunnels и, исто така, нешто што ги поврзува, што значи, дека откако ќе кликнете на “Додади го во кошничка,” Стигнам до кредитна картичка. Тогаш кога ќе кликнете на “купување” Јас одам на upsell. Потоа одам во вториот upsell, а потоа ви се заблагодарам страница. Сите од нив се изградени во рамките ClickFunnels. Вие исто така може да се земе исплата во рок од ClickFunnels. Сè што може да се направи во рамките на нивната платформа.

За лансирање на производ инка Џеф Вокер

Друг пример е за лансирање на производ инка. Ако знаеш нешто за Џеф Вокер, на пример, тој се вика авторот на лансирање на производ Формула. Тоа е врз основа на овој. Во суштина, кога сте за лансирање на производ или услуга, можете да имате индикации и можности се оди преку серија на видеа кои ги учат на кој сте, им дава голема доверба и доверба во врска со вас затоа што си даваат за да ги некои добри совети и сето тоа и на крајот ќе сакаат да ги продадат на нешто. Можете да го поставите сето тоа во рок од ClickFunnels, повторно, така серија од видеа и евентуално добивање на конечна понуда, писмо видео продажба, на пример.

Инка Совршен Webinar

Можете да го поставите како што ги нарекуваат совршен webinar инка, па тоа би можело да биде зимзелени webinar. Тоа може да биде webinar реприза. Откако ќе ги добиете на страницата за потврда, тие се преземат за да на webinar, а потоа тие се види на webinar. Тие можат, повторно, купат вашиот производ или услуга на која webinar. На крајот, тие ќе добиете повеќе пораки за можеби реприза и реприза … Можеби за итност, ние сме случува да се земе овој webinar надолу, и на крајот тоа не е достапен веќе за нив. Ова е инка може да се создаде во ClickFunnels. Постојат еден куп од нив, навистина. Небото е граница без оглед на типот на бизнис сте во. Сигурен сум дека ќе има некој вид на продажбата на инка веќе или можеби сте во потрага да се изгради еден и ClickFunnels е навистина одлична алатка да го направи тоа.

Дозволете ми да ве однесе на табла ClickFunnel. Откако сте всушност е член, тоа е она што ќе се види во вашата сметка. Ова е сметка да поставам за ова демо. на левата страна тука е во основа сите инки јас сум постави за оваа сметка и, на десната рака, што има моето име, мојот емаил, очигледно, и ова е план имам. на 97 долари за еден месец, во основа, Мислам дека тоа е нема прилично очекувано, бидејќи тоа е навистина толку возбудлив алатка за работа со, но ќе го добиете 40,000 посети месечно, сто страници и 20 инки, што претпоставувам дека тоа е повеќе од доволно за сите таму и тоа е само почетна надвор или има мал до среден бизнис. Како и да е, може да се надополни ако ви треба повеќе од тоа. Но, мислам дека да се започне, тоа е целосно достоен за тоа и ти си сосема во ред со овие видови на броеви.

Како да Креирај нова Инка

Откако ќе го поставите оние инки, може да се види можете да ги пристап до овде. Ако сакате да додадете нова, Јас само кликнете на “додадете инка” и само се соберат пораки, на пример. Со страница тргнете во и страница за благодарност, Јас може да се продаде производ. Ова ќе биде повеќе на продажбата на страница, Додади во кошничка а потоа можеби и некои upsells и работи како што, или може да се воспостави на webinar инка дека ние само видов порано во видео, или може да се почне од нула и може да се создаде целосно сопствени инка. Сите овие инки, без разлика што опцијата да изберат може целосно да се прилагоди, и тоа може да се промени или преобликува и сето тоа. Тоа е навистина зависи од вашата фантазија. Идејата за поставување и изборот на само еден од овие да се започне со е дека ако ви се случува да го продаде производот и знаеш што треба, можеби на продажбата страница, а потоа количка, а потоа и upsell секвенца, ова само ќе го пре-доверат за вас, и тоа ќе ве спаси некое време, па можете да почнете со тоа.

Имам некои нови инки што веќе сте го постави. Сакам да ви покаже она што тие изгледаат. Да речеме дека сте само сакаат да имаат страница тргнете во и страница за благодарност. Ова е она што изгледа како еднаш тоа е веќе поставен. ClickFunnels само изгради некои страници за мене, и јас сум со користење на овој шаблон дека јас навистина ми се допаѓа. Тоа беше всушност е изградена од страна на тимот на ClickFunnels па тоа е добра конвертор. Изгледа добро и тоа функционира. потоа, во основа го изградиле страница одлучат-во, а потоа ви се заблагодарам страница.

За секоја од овие, може да се создаде варијации, ако сакате да се подели тест. Јас сум само се случува да ви покаже само благодарам страници, многу основни благодарам страница, каде што ќе се каже, “Еве во извештајот.” Можете да го преземете. Имате некои копчиња акција за надвор од сообраќај, бесплатен сообраќај со социјални медиуми.

Јас само сакам да ви покажеме како едноставно тоа е или да се создаде своја контрола или само варијација на А / Б тестирање тоа. Одам да се создаде дефиниција и ќе видите тука сите шаблони за тргнете во страниците кои ClickFunnels ви обезбеди бесплатно. Сите овие можете да додадете било инка сакате, и во основа тоа навистина зависи за каков вид на информации што се обидуваш да се прикаже и каков вид на страница се одлучат-во што го барате. Некои од нив се многу, многу лесно како оваа, многу едноставно. Можеби има одбројување. Можете да кликнете на копчето за да се одлучат-во. Можеби сакате да имате видео како оваа. Можеби тоа е повеќе од корица на книга, како овој овде. Можеби тоа е мапа како овој овде. Навистина небото е граница и, повторно, сите од овие може да се прилагоди и се менува супер лесно во рамките на уредникот. Можете да го промените текстот, било од бои, на фонтот, растојанието. Нешто може да се менува. Некои од нив имаат слики во позадина, слики како позадина. Можете да додадете оние на било кој од овие.

А / Б тестирање со ClickFunnels

Да речеме, само за доброто на тестирање A / B само за да ви покаже колку е лесно е, Одам да го изберат првиот. Ајде да ја зачувате страницата и продолжи. Само да го додадете на оваа страница тука за да инка. и, како што можете да видите тука, ClickFunnels е создавање на варијација. сега, очигледно, во оваа точка, тоа само има празен текст и јас би сакал да се има да се вклопи мојот бизнис, па јас ќе одам да ви покаже како точно да го направи тоа во една секунда. но,, во основа, вие не мора да се направи тест Сплит. Тоа само можеби е и подобро. Како консултант за оптимизација на имплементацијата и А / Б тестирање специјалист, Јас секако ќе Ви препорачуваме да го А / Б тестирање на сите страници во вашиот инки, но тоа е друга приказна.

Ако јас само сакам да се создаде една страница или варијација, менување на тоа е многу лесно. Одите во уредник и уредникот е прилично очигледен. Можете да лебди над елемент, а потоа го промени. на пример, во некои од тест Сум работи за клиенти, Знам дека со додавање на некои вид на елемент, некој вид на икона, напред движат икона на правото на повик за акција се покажа како мене време и време повторно се вели дека тоа може да биде добра идеја да се … Таа го додава на конверзија, сето тоа. Одам да го додадете ова копче. Можете да видите колку е лесно тоа беше. Можеби и јас мислам дека треба да биде сино нешто друго, па јас ќе одам да се промени сино, да речеме, црвена. Во ред. Ова е tweak. очигледно, можете да го промените било кој текст, секоја копија, било проред, нешто слично, и можете да ги даде линк до видеото што тоа се случува да се игра.

Јас сум само ќе се спаси ова само за да ви даде некои примери на она што можете да направите со уредникот. Тоа се случува да ве прашам за оптимизација за титулата, опис, клучни зборови, вашето име, а можеби и некоја слика за социјална споделување и сето тоа. Јас сум само ќе да ги чува како е сега за сега, а јас ќе одам да се врати на последниот чекор. Ако јас сум подготвен да си замине, Јас може да почне да се подели тест и започнете со испраќање на сообраќај кон неа. На благодарам страница е на ист начин. Можете да изберете форма шаблони. Може да се подели тест ви се заблагодарам страница. Тоа е навистина супер лесен и тоа беше само еден инка тргнете во.

Одам да се врати и да ви покаже многу покомплексна инка што е овој овде она што го нарекуваме тргнете во, VSL, upsell и членството. Може да се види ова ќе имаат многу повеќе чекори во инка од само тргнете во. Тргнете во е само две страни и овој, можете да видите колку страници и оваа има. Како што реков, небото е граница. Ова започнува со може да се каже блог пост. Ајде да го провериш тука за да ви покаже. очигледно, Јас може да го смените која било од ова, но можете да почнете со само можеби … Ти се јавам на овој advertorial или самостојни Целна страница. Личи на блог пост. Тоа е она што ќе може да има. Ако јас се одлучат-во, тогаш во основа јас сум преземат за да на следниот чекор кој е страницата за продажба. Ова исто така може да биде / Б тестирање. Може да се види сосема поинаква дефиниција тука на десната рака, па можете да ги тестираат некои работи драстично различни на ист чекор.

VSL & продажбата страници

Кога ќе стигнете до продажбата на страница, тоа се случува да изгледа како долги продажбата писмо, а потоа ја основа изгледа доста како што видовме. Можете да имаат VSL тука и потоа додадете во кошничка копче. Додади во кошничка копче може да се појави после одреден временски период, па тоа го прави малку повеќе … Луѓето се повеќе фокусирани на видео и тие се види дека малку повеќе. На крајот, тие се за да формулар за нарачка. Сакам да ви покажам дека една, па да знаете како изгледа. Ова е прилично едноставна. Еве еден краток преглед на она што ќе добиете: слика, некои градење на доверба икони тука, самата форма, и на крајот ќе заврши цел, некои гаранција, некои печати и сето тоа за сигурност и доверба. Во суштина, тогаш ќе го заврши цел. Можете да додадете некој вид на опција за синхронизација на плаќање со ClickFunnels како мрачно, на пример, е популарна една.

Кога сум платен за тоа формулар за нарачка, Јас тогаш се дојде до првата upsell. на upsells, може да има колку што сакате. Можете да ја промените околу. Може да се види што може да се движат некои чекори, ако сакам да се промени, да речеме, третиот upsell на четвртиот. Овие се прилично едноставни, основните upsells но може да се види што може да се направи. Имам прогрес бар на врвот. Чекај, Никола, посебна еднократна понуда. Внимателно прочитајте го ова и ќе имаат можеби вашиот продажбата на теренот. Со текот на времето тие се за да, “Да, Да, Јас сакам ова,” или “Сакам да го додадете во 197,” или, “Мене не ми треба тоа.” Не е важно што тие избираат основа, ако тие избираат “додадете го,” тоа е автоматски се наплаќа на нивната кредитна картичка. Ако тие велат “Не, благодарам,” тие се дојде до следното upsells. Има неколку од нив. Тогаш ќе го добиете на страницата со потврда, што во основа тогаш велат, “Еј, благодарение. Добра работа и добредојде на семејството.” Можете да испрати пораки до секој кој добива во текот на инка.

на пример, ова беше всушност област членство па пристап до членството. Што на крајот може да ги испратите на тргнете во, не се одлучат-во страница, но страната за логирање за членство, така што тие може да влезете во нивната сметка и да се на самото членство, каде што сте создадени во рамките ClickFunnels. Сте го поставите сите видеа, на пример, за курсот сте биле продажба или нешто слично, така што тие може да оди преку област членство на ист начин.

Земете инки БЕСПЛАТНО

Можете да видите како возбудлива ова е и колку е лесно е да го поставите на целиот бизнис навистина на ClickFunnels. Не можам да стресот на овој доволно. Тоа е комплетно променет начинот на кој го правиме бизнис. Јас го користам ClickFunnels секојдневниот. Тоа е суштински дел од мојот бизнис. Ако не го користите ClickFunnels или алатка како што, Мислам дека сте навистина пропуштија. Тоа се случува да ве чини еден куп на … Јас дури и не може да се размислува за тоа колку скапо тоа ќе биде да ги имаат сите на овој законик. Дури и ако сте со користење на други алатки како OptimizePress, LeadPages и сето тоа, Јас не мислам дека тоа навистина дојде блиску до она што го прави ClickFunnels. Искрено мислам дека тие се попречување на пазарот. Тие се навистина прави голема headways и овозможувајќи solopreneurs и мали и средни претпријатија да се изгради некои силни инки што навистина не може да се направи со други алатки. Тие секогаш се во сечење на работ на она што можеме да го правиме и она што може да се направи во рамките на нивната алатка. Тие слушаат заедницата и тие го додадете сопствена алатка на месечна основа и тие секогаш да излезе со нешто што е, “О, човек. Ова е толку паметни. Одам да го користам во мојот инка.”

Се надевам дека сега ќе се разбере она што е ClickFunnel. Се надевам дека сега се интересираат. и, можеби еден последниот збор пред да заврши овој горе. Под ова видео, таму се случува да биде линк до ClickFunnels ако сакате да го провериш. но,, исто така,, ако сакате да го имате овој инка, целата оваа инка или инка тргнете во што ти го покажав, жолта тргнете во инка или ова е еден сосема, овие јас, всушност, ќе го споделам со вас за слободни, ако одите на nicolasfradet.com/free-funnel. Провери го. Тоа е потполно бесплатен. Во суштина ClickFunnels ви овозможува да ги споделат инки со други корисници.

Јас го изградивме овие и јас сум, всушност, … Жолтата беше всушност е изградена од страна на ClickFunnels, но јас го купи, бидејќи тие имаат, исто така, на пазар. Можете да ги купите некои себе Инките, ако не сакаат да одат преку кавга, но јас сум го купил веќе. Јас сум подготвен да го споделам со вас за потполно бесплатно. Проверете го ова на nicolasfradet.com/free-funnel. Погледни го линкот подолу и се надевам дека ќе ме прими на мојата понуда, бидејќи навистина овие инки и самата ClickFunnels е само одличен алатка. Се надевам дека ќе се види како возбудлива ова е и замислете како можете да ја применуваат оваа на вашиот бизнис и како тоа ќе се подобри Претпоставувам продуктивноста и како тоа ќе се подобри вашиот секојдневен живот откако ќе започнете да го користите алатка како ова. Се надевам дека ќе уживав. Ако имате било какви прашања, дозволете ми да знам подолу. но,, завиткување ова и да си одат се провери од ClickFunnels.

[КРАЈ препис]

 

Ако сакате да прочитате целосна ревизија и tutotial на оваа алатка, едноставно Кликни тука and see for yourself.

   
ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
 
2017-05-16T08:02:39+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

Остави коментар