Qualaroo Преглед: Како да расте на вашата Конверсиите Брз Со квалитет на повратни информации

Qualaroo е на врвот на мојата листа на CRO алатки за години.

Овој преглед Qualaroo ќе ви покажеме како можете да го користите овој софтвер платформа за подобрување на вашиот конверзии и, како што ќе видите, евентуално редефинирање на целиот свој бизнис.

Пред да започнеме, Qualaroo спортови некои прилично импресивни студии на случај. Еден од нивните клиенти зголемување на нивните води 300%. Друг клиент бил во можност да им помогне на некој спаси $60,000 во приходи користење Qualaroo.

Нивната листа на клиенти е исто така импресивна. Некои бизниси кои ги користат се Старбакс, Бургер Кинг, Groupon и Херц.

Поентата е, увид може да се добие од оваа алатка се страшно и го стави во рацете на добар Оптимизатор на реализациите, може да доведе до огромна победи.

Што е толку посебно во врска Qualaroo?

Тоа е софтвер за анкета која ти овозможува да побарате посетителите прашања за нивната посета и интеракција со вашиот сајт. Кога луѓето се земе анкети, информации добива испратени до вас. Можете да го користите да ги посочи проблемите, спроведување на клиент повратни информации и да се зголеми крајна линија.

Јас неодамна направи Преглед на Hotjar, кој исто така нуди истражувања и карактеристики повратни информации. За разлика од Hotjar, Qualaroo се фокусира само на истражување и повратни информации. Qualaroo исто така собира податоци од сите на вашиот сајт посетители, а не само дел од нив.

Во овој преглед Qualaroo, ние ќе се погледне во секој од карактеристиките Qualaroo е. Јас ќе ви кажам во корист на секој од нив. Тогаш ние ќе зборуваме за тоа колку ќе чини да се регистрирате за оваа услуга.

Qualaroo Карактеристики

Иако Qualaroo е само за фидбек анкета, тоа не значи дека во него нема карактеристики. Qualaroo ви овозможува да направите 7 различни опции со анкети:

  • целна прашања
  • Скокни Логика
  • 2 минути за поставување
  • интеграција
  • излез Анкети
  • прашање библиотека
  • индивидуализира

Овие карактеристики се она што се направи Qualaroo еден од најдобрите услуги повратни информации во индустријата. Тоа ви овозможува да се добие контекст околните вашиот аналитички податоци. на пример, ќе видите дека вашиот отскокнување стапка за вашиот веб-сајт е повеќе од 40%. Што е тоа што луѓето се остави толку брзо? Зошто вашиот конверзии или продажбата на толку ниско? Можете да ги користите Qualaroo да ви помогне да дознаете.

функција #1: целна прашања

Оваа функција ви овозможува да наведете прашања посебно за вашето однесување на корисникот. Можете да наведете луѓе со одреден број на предмети во кошничка, луѓе кои биле на вашиот сајт за подолго време од една минута, или луѓе кои го посетиле вашиот сајт повеќе од еднаш.qualaroo-прашања

Убиството е толку специфичен дека може да се постави така што истото лице не може да биде истата анкета два пати. Вие исто така може да ги намали бројот на истражувања ви испраќам со повик за поддршка. Ако само сакате 500 истражувања, поддршка може да го постави, така што покани истражувањето престане по 500 луѓе ги пополнија. (Ова е достапно само за планот за претпријатија.)

но, чекај! Што ако вашиот посетител паѓа во две или повеќе категории за истражувања? на пример, што ако сте ги посетиле три пати и тие сега имаат три елементи во нивните количка? Дали тие се две различни истражувања?

Ако не сакате истиот човек да види повеќе понуди анкета, можете да добиете навистина специфично со анкети. Тоа значи дека ако имате повеќе истражувања се случува на вашиот сајт, треба да целни истражувања, така што тие не се квалификува за истата анкета.

Во примерот погоре, имате две различни истражувања на располагање за две различни групи на луѓе. Но, ако се комбинираат овие квалификации, сте сведени на бројот на луѓе кои може да се земе вашето истражување, и сте го направиле сигурни дека тие не може да трае повеќе од една анкета.

функција #2: Скокни Логика

Скокни Логика е употребата на следење прашања на повратни информации за да се разбере она што клиентите подразбира нешто што рече.

Следење прашања дозволи за разјаснување на истражување и повратни информации резултати. Можете да го поставите овие горе за луѓе кои одговори на вашите прашања во еден специфичен начин.

Да речеме дека некој спомна проблем со нова функција во вашето истражување. Можете да ги испратите на следење прашање. Но, ако некој друг не се спомене дека функција, тие само ќе се движи кон следното прашање во анкетата.

Скокни логика ви овозможува да одат длабоко во внатрешноста на умот на вашиот посетител користење на правото тип на прашања. На појасна нивниот одговор е, толку полесно ќе биде за вас да се реши проблемот.

функција #3: Поставете го во само 2 минути

Потребно е само 2 минути да се постави Qualaroo за вашиот вебсајт. Сите што треба да направите е да копирате и залепите нивните JavaScript код во кодот на вашиот сајт. Разговор за лесно. Тоа е мора да биде некој вид на рекорд.

функција #4: интеграција

Qualaroo интегрира со многу популарен софтвер и услуги. Нивниот веб-сајт се споменува може да се интегрира со Optimizely, Marketo, Hubspot, Salesforce и повеќе. Тоа ви кажува како управувано тие се од нивните искуства корисникот.

Очигледно, тоа е важно да се на пазарот да биде во можност да ги интегрираат своите услуги. Кога две услуги се судрија, што го прави тешко за вас. Можеби ќе треба да излезе и да најде уште еден сервис кој е повеќе во согласност со другиот. Ако не го направите, вие сте заглавени со две спротивставени услуги. Тоа може да биде фрустрирачки.

Qualaroo го решава овој проблем со тоа што нивните услуги лесен за употреба со повеќето популарни платформи на интернет пазарот.

функција #5: излез Анкети

Што треба да дознаете зошто се вашите посетители оставајќи вашиот сајт, или зошто тие не се прават набавки. Можете да ги користите истражувања излез да ви помогне да го добиете одговорот на овие прашања.

Излез анкети pop-up кога луѓето одат да кликнете на грбот или копчето "x" за да се затвори на веб-страница. Тие прашуваат луѓето зошто тие се оставајќи. Можете да добиете вистински причина некој не е заинтересиран во интеракција со вашиот сајт. Откако ќе го добиете причина, проблемот е лесно да се фиксни.

функција #6: прашање библиотека

Ако не знаете што прашања да ги поставите вашите посетители, Qualaroo има библиотека на прашања за да изберете од. Можете да ги користите како што се или да ги усовршите, така што ќе го добиете најдобриот можен одговор од вашиот посетител.

функција #7: индивидуализира

Qualaroo е целосно индивидуализира. Може да се прават истражувања и повратни информации форми изгледаат како тие се само уште еден дел од вашиот вебсајт. Можете да ги промените боите, големина на фонт и додадете свој лого. Нема причина зошто луѓето треба да знаат дека ти си со користење Qualaroo да се спроведат истражувања вашиот.

Всушност, луѓето се со поголема веројатност да се земе анкети, ако тие не го гледаат брендирање на трети лица на него. Тоа го прави да се чувствуваат сте чување на нивните информации и повратни информации во куќата. А логото на трето лице или "напојува со БРЕНД" врска може да направи луѓето да се чувствуваат скептичен мачно. Значи измената на истражувањето на вашите е добра работа.

Никако не можев да се спомене дека можете да направите вашиот анкети мобилни пријателски премногу?

Тоа е дел од измената. Ќе мора да плати малку повеќе, но таргетирање на корисниците на мобилни уреди се покажа како исклучително моќна. Вие не може да сакате да пропуштите оваа можност.

Qualaroo Преглед: цените

така, колку се сите овие прекрасни карактеристики ќе ве чини?

Како и повеќето маркетинг софтверски услуги, Qualaroo има три планови. Постои мал бизнис, Професионални и претпријатија план.

на Мал бизнис план е $63 еден месец, фактурирани на годишно ниво. Вие може да се фактурирани квартални (на секои три месеци) за $79 еден месец. Можете само да се добие пристап до работната површина истражувања со овој план, значи само корисниците на десктоп компјутер ќе биде во можност да ја заврши истражувања. Вие исто така може да се користи само Qualaroo на еден домен со еден корисник.

на професионален план е $199 месечно фактурирани на годишно ниво, или $249 месечно фактурирани квартални. Ќе ги добиете сите на мали карактеристики бизнис план, плус пристап до опциите за насочване, прилагодување, истражувања излез, прескокнете логика и некои други опции таргетирање. Можете да додадете мобилни истражувања за $50 месечно со овој план.

на претпријатие план е $499 месечно фактурирани на годишно ниво. Тоа е рамна стапка. Ќе добиете напредни пристап до сите функции, плус обука, известување и ќе биде во можност да се користи за Qualaroo 3 домени со 3 различни корисници.

Qualaroo е прекрасен повратни информации софтвер. Тоа навистина може да ви помогне да промени целиот бизнис околу, како нивниот случај студии покажале. Тоа е одлична алатка за луѓе кои треба да ги посочи проблемите во нивните веб-сајтови, и кој не треба ништо комплицирано да го стори тоа.

Можете да прочитате студии на случај и да научат повеќе за Qualaroo од проверка на нивниот веб-сајт. Доколку имате прашања, коментари или што да ги споделите вашите искуства со Qualaroo, Ве молиме оставете коментар подолу.

   
ОБЈАВУВАЊЕ: Некои производи и услуги промовирана на овој веб-сајт се приклучат линкови. Ова значи дека ако се одлучите да купите една од овие производи, Јас ќе заработи мала провизија. Со користење на овие линкови, нема дополнителни трошоци за вас. Ќе го добиете истиот одличен ресурс во исто голема цена. Јас само што ја промовира ресурси, производи и услуги Јас навистина верувам дека ќе ви обезбеди со неверојатна вредност. Со заработка комисија, тоа ми помага да се произведе повеќе квалитетни содржини. Плус тоа дури и ви помага хранат моите деца! 🙂
 
2017-04-21T17:52:30+00:00

За авторот:

Јас сум веб оптимизација & консултант за реализација - Јас им помогне на моите клиенти (некои во Fortune 500) генерираат повеќе приходи за нивниот бизнис. претежно, Да се ​​добие повеќе од нивните посетители за претворање на нивниот веб-сајт. Сум започна и се продаваат 2 стартап - Јас сум бил работат на интернет, за 15 години и почна од нула - а потоа се продаваат - два веб-сајтови брзо растечки: водечки информации игри портал и онлајн рекламна мрежа. Прочитај 10 работи за мене - вклучувајќи се тренерот на јазикот на телото на светскиот шампион на покер и пеење во KISS покритие бенд (слики вклучени) - овде.

Остави коментар